Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építhetjük-e még magunk a...

Építhetjük-e még magunk a lakásunk?

Figyelt kérdés

Építhetjük-e még magunk a lakásunk? Hallottam valami uniós szabályozás is van, mihez kell szakember? Konténerlakás pl mentes ezek alól?

Előre is köszi mindenkinek aki csillapítani próbálja tudatlanságom :)



2020. máj. 23. 02:20
 1/8 anonim válasza:
16%

Nagyjából igen, de a csövezéseket és az áram bevezetést ne ti csináljátáko ha sk nem hizzáértőek vagytok.

A törvényről semmit nem tudok, sajnálom.

2020. máj. 23. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha a lakáson a saját házadat érted, akkor nem építheted! Csak vállakozóval, és építésvezető felügyeletével lehet házat, vagy társasházat építeni amiben lehet egy lakásod. Ha te is szeretnél dolgozni az építésén, akkor az építő vállakozó be kell, hogy jelentsen alkalmazottként.
2020. máj. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
78%
Nem
2020. máj. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
Emberek mi magunk építjük a házat.
2020. máj. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%
Az, amit a 2. válaszoló írt, az nem feltétlenül igaz! Ugyanakkor erre nem lehet válaszolni, a helyi önkormányzaton kell érdeklődni vagy a HÉSZ-t átolvasni, de konkrétan úgy sem fog erre kitérni, ez szinte biztos. Ez helyben dől el, hiába van rá egy országos szabályzás, az csak iránymutatás, nem több.
2020. máj. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem teljesen pontosak az értesüléseim, de ezeket bátyám mondta, aki építőiparban dolgozik. Lehet, hogy a helyi szabályozások ettől eltérhetnek, de vannak alap dolgok, aminek hiányában nem fogják megadni a használatbavételi engedélyt.


Normál építési engedélyhez kötött, vagy egyszerű bejelentéssel végzett családi ház építés esetén a teljes munkát nem végezhetjük barátokkal, ismerősökkel!

Szakképesítést igénylő feladatokat nem végezhetjük saját kezűleg, vagy barátokkal.

Csak olyan munkafázist végezhetünk saját kezűleg, vagy közeli hozzátartozókkal, melyek szakképesítést nem igényelnek, a teljesség igénye nélkül ilyen lehet az alap kiásása ha a talajmechanika nem ír elő speciális földmunkákat, ilyen lehet pl. a glettelés, vagy a festés.

Fontos tudni, hogy ha valaki saját maga végez munkát a kivitelezésen, tehát nem generálkivitelezésről beszélünk amikor mindent egy vállalkozó végez el, még abban az esetben is ha csak a villamos és a vízgépészetet csináltatjuk egy másik vállalkozóval, akkor kötelező Műszaki ellenőrt alkalmazni a megrendelőnek!

Azt is fontos tudni, hogy a Felelős Műszaki Vezető minden bejelentési eljárással történő építkezésen kötelező, de ez a személy minden esetben a kivitelezést végző vállalkozó alkalmazottjának, vagy külsős megbízottjának kell lennie.

2020. máj. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Terveztetni mindenképp kell. A tervező a felelős azért,hogy minden úgy készüljön ahogy azt ő elő írta .Hogy ki a munka végző,az neki mindegy . A gázt,villany bekötést szintén terveztetni kell.Ezekért ezek tervezői a felelősök.De igy van a víz,szennyvíz bekötéseknél is . Mindnért fizetni kell.
2020. máj. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Gázhoz és villannyhoz nem nyúlnék, ezt a 2-őt mindenképp szakemberre bíznám. Vizes ismerősöm meg van ha netán elakadnék a dolgokkal : )
2020. máj. 25. 11:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!