Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy felújított parasztházban...

Egy felújított parasztházban nincs semmilyen fűtés és fűtőeszköz. Kémény van. Sok jót írtak az infra-panelfűtésről.Ajánlaná-e valaki?

Figyelt kérdés
Állítólag olcsó a beszerelése+ az elemek és nem igényel karbantartást.

2020. jún. 7. 10:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

En is gondolkoztam az infrás fűtésen de a villanyszerelőm le beszélt róla. Azt mondta sokat fogyaszt és nincs az a komfort érzet mert az infra csak a környezetet melegíti a levegőt nem(jó a környezet meg melegíti a levegőt) És kiszamolva /nm tényleg sokat fogyaszt mert 0-24 ben mennie kellene mivel ha nem megy nincs meleg. De lehet tévedek!

Én klímával fűtök ehhez meg is van a H tarifas mérő így olcsóbban jön ki mint amikor gázzal fűtöttünk hozza kell tennem egy régi elavult gáz kazánunk volt és a fűtés rendszer is elég 💩volt. De egy modern gáz fűtéssel is felveszi a versenyt, lehet vesztesen🙂.

Eddig 28ezer gáz számlát fizettünk klímával 20ezer a fűtés és az éven már le van szigetelve a ház és modernizálva lettek a nyílászárók is.

Ha neked van kemény és használható is akkor egy jó cserépkályha aranyat ér.

2020. jún. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

A villany a legdrágább normál áron pláne. Az infra elöbb a tárgyakat melegíti, ezért jó a komfortérzete, a tárgyak pedig a levegőt. A nap is így működik a valóságban. A többi fűtésmód nagyobb részt a levegőt fűti először.

Jó volna tudni, mennyi a fűtésigényed(kw/m2) mert utána tudsz árral számolni.

A cserépkályha jó. De kérdés a ház mérete, elosztása, hogy milyen fűtés jön ki jól.

2020. jún. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A cserépkályha nagyon szép is,jó is.Manapság akár a büszkesége is lehet 1 lakásnak.Sajnos az ára megrakással,a nagyságától függően kb 500000 től indul.1 nem is elég egy lakásban . A tüzelő anyag is egyre drágul.

Ha nincs gáz,én vegyes tüzelésü kazánban gondolkodnék.A kérdést felújitás előtt kellett volna feltenned.

2020. jún. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%

A beszerelése akkor olcsó ha van már ipari áramod a házban.

A rezsiköltség viszont horribilis lesz.

Ha van kémény akkor kell egy kályha és kész.

Esetleg egy hűtő/fűtő klímával ki lehet egészíteni

2020. jún. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 mindentudó99 ***** válasza:
66%
Köttesd be a gázt. Radiátor plusz kondenzációs kazán.
2020. jún. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%
#1 Az, hogy "csak a környezetet melegíti, a levegőt nem" az mégis mit jelent?
2020. jún. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
61%
Úgy képzeld el, mintha egy sötét szobában egy, a panel méretének megfelelő lámpával világítanál. A fény a hő ebben az esetben. Valamennyi meleg lesz a "fénysugáron" kívül is, de sokkal hidegebb lesz ott. Kiegészítésnek jó az infra, de nem elsődleges fűtésnek
2020. jún. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A #1 válaszban ez áll: "csak a környezetet melegíti, a levegőt nem" ez így számomra még mindig értelmezhetetlen, és a #7 válaszodból is látszik, hogy mégiscsak a levegőt melegíti, mert az van a környezetében (nem értem, milyen környezetet melegíthetne, ha nem a levegőt). A levegő meg mozog, a meleg levegő felfelé száll.

Azt nem vonom kétségbe, hogy szerinted az infra nem jó elsődleges fűtésnek, mert ezt egyáltalán nem tudom. De az biztos, hogy a környezetében lévő levegőt melegíti fel, és az a mondat, hogy "csak a környezetet melegíti, a levegőt nem" értelmetlen.

2020. jún. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:

Sziasztok! Sok fórumot és gyakorikérdéseket olvastam, ahol mindenki képletekkel jön, valamint azzal, hogy lebeszélje róla a másikat. A youtube tele fizetett tartalommal, ahol istenítik, alatta kommentekben meg lehúzzák. DE! Egyik sem tapasztalatból ír, az egyik azért mert fizetik, a másik azért mert okoskodik. Én olyat keresek aki úgy használná mint én: 90 nm ház, 60-as vályog, alapból konvektoros fűtés, kis tetőszigetelés, falszigetelés nuku, inverteres klímával rásegítek -5 fokig. Áramszámlám mindennel együtt: 10 ezer/hó, gáz évente 900-1000 m3. Hát ha a fórumokat meg a sok okoskodóra alapoznék már több millióüs rezsinél járnék.


Szóval olyat keresek, aki tapasztalatból beszél!!!

2020. jún. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
#9: kiegészítő fűtésnek tökéletes. esztétikusabb és komfortosabb mint egy hősugárzó vagy olajradiátor, cserébe drágább is.
2020. jún. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!