Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Csúcsíves (gótikus) boltozatot...

Csúcsíves (gótikus) boltozatot egyszerű módon is meg lehet csinálni? (Nem tudom,például előre meghajlított gipszkarton felhelyezésével a standard kocka forma szobába) Hogy ne a sokáig tartó, hagyományos, bonyolult módon kelljen az íveket kialakítani?

Figyelt kérdés

2020. jún. 20. 13:57
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Vagyis a ábrán látható "A" területeket.
2020. jún. 25. 13:25
 12/18 A kérdező kommentje:

Ahogy én a láncgörbe fényképeket nézegetem a neten, nekem ezek csupán a csúcsíveknek tűnnek, hogy láncgörbe = csúcsív, de nem a csúcsívek között minden irányból hajló gömbölyded terület.


Értsd úgy, hogy nem tudom elképzelni, hogyan csinálják meg azt a területet előre, majd rakják fel a csúcsívek közé. Ez valahogy most nekem nem igazán van meg.

2020. jún. 25. 13:29
 13/18 anonim ***** válasza:

Csak neked csak most beírtam a gogléba


[link] [link]

2020. jún. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
A keresett oldal nem található! :DD
2020. jún. 25. 18:36
 15/18 anonim ***** válasza:
2020. jún. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Csak halvány ötlet, de vannak ezek a típusú kupolás sátrak: [link] Amik megoldása, hogy két hajlékony, de nem megtörő rúd van "+" jelként középen ill. a négy sarokban rögzítve. Ha találsz hasonló, de fix megoldást, akkor azt alapnak használva utána akár pl. papírmaséból kialakíthatnád ezt a - gondolom - középkori szobabelsőt. De végső soron ez sem egy gyors megoldás, csak nem kell számolni.
2020. jún. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Igen, éppen egynek ez elmegy, de amit tizenötös írt, az továbbra is elbeszélés mellettem. Amellett, amit mondok. Ő csak egy ívet írt le, de nekem az ábráim egyikén látható "A" terület előre elkészítésére lenne szükségem.

Annak egyszerű előre legyártott/elkészített kivitelezésére, hogy itt már csak be kelljen helyezni a csúcsívek közé. Mert tizenötös hiába mutatja az ívek számolását, de csak azt, ha nem kimondottan arra, hanem a nehezebb munkára irányult a kiirás!


(Nyolcadik hozzászólás, "A és B" alatti linkelt ábra "A" pontjának leegyszerűsített, előre elkészített metódusa ami szükséges.)

2020. jún. 26. 15:59
 18/18 anonim ***** válasza:
Papírmasé helyett még talán még ilyesmikkel lehet próbálkozni, ha kijelölted valamivel az ívet: [link]
2020. jún. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!