Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyi egy társasházi lakás...

Mennyi egy társasházi lakás teherbírása?

Figyelt kérdés

Érdekelne panel, újépítésű tégla, 1950-es évekbeli tégla, régi kör folyosós viszonylatban is. Ha felvinnék egy komplett autót alkatrészenként és ott osszeraknám (esetleg egy 40 tonnás kamiont), vagy egy elefántot, kellene aggódjak az emeleten, hogy leszakad? Ha felhőkarcoló legtetejére akarnám ezt, akkor mi a szitu? Mit kell ahhoz felvinni, hogy összedőljön?


Nem akarom kipróbálni, csak kíváncsi vagyok, azért ti se tesztelgessétek 🙂 Attól tekintsünk el, hogy a lépcső nem bírná el, meg az ajtón se férne be, tegyük fel az elefántot bébi korában pórázon felkísérjük és ott felnő 🤣 ekkor még nem 3 tonna és az ajtón is befér (Attól is tekintsünk el, hogy ez állatkínzás, mivel elméleti kérdés)



2020. jún. 30. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
40 tonnás kamionban nem vagyok biztos de egy személyautót elbírna szerintem. Nem is tudod milyen panel lakások vannak... Sok lakásba be se lehet lépni annyi mindent felhalmoznak az emberek.
2020. jún. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az emeletes házak födémének, tartópilléreinek teherbíró képességének számítási alapját az emeletek száma alapján, a mindennapi használat során keletkező terhelés adja. Ezt a terhelhetőségi adatot statikus mérnökök számolják ki, és határozzák meg a kivitelező részére, aki ezen adatok birtokában építi meg az épületet. Elefántok és kamionok kizárva, még akkor is, ha a kérdés maga elméleti, mert egy lakóházat nem elefántok tartására terveznek.
2020. jún. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Elméleti szionten engem is érdekelne. Meg az is, hogy a konyhaszekrény hogy nem szakad le úgy, hogy például egy 10-es válaszfalba fúrt pár kampó tartja a többszáz kilós szekrényt és a szintén több száz kilónyi belepakolt cuccot.
2020. jún. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elefánt mehet. Láttam egy filmet :) ahol egy elefántot vitt valaki a lakásába. Nem szakadt le (Az mondjuk lehet, hogy az emeleti lakás a földszinten vagy stúdióban lett berendezve)
2020. jún. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 kb 50-80 kilót bír 1 db csavar. Elemenként 2db van minimum, és egy nagyonnehéz felső elem is csak max 20 kiló. Ha azt megrakod rendesen akkor is max a teherbírása felénél jársz.
2020. jún. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
10 személyes pókerparti, a 102 kilómmal én voltam a legkisebb. A panel kibírta.
2020. jún. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Vasbeton kockákkal tele rakhatód a lakást, nem fog leszakadni.
2020. júl. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6 az kb 1 autó súlya (1,5 tonna), ha hozzászámoljuk a bùtorokat is, gondolom azért a biztonságra is hajtanak, így talán egy 3 tonnás elefántot még el kellene bírnia. Gondoljunk egy osztályteremre, egy osztály 30+ fő + tanár + berendezés és mégis vannak emeleti órák feltehetően el kell bírja, ha mindenki 100 kiló, akkor is, na meg ballagáskor még egy annyian körbemennek, na ha mindenki nagy darab, megvan az elefánt súlya, gondolom ezt a súlyt egy lakásnak is ki kell bírnia, jól gondolom?


És mi van az ugrálással? Mondjuk a 6-os hozzászóló gondolna egyet póker közben és ugrálna 10-ed magával egyszerre, ráesnének az alsó lakóra?

2020. júl. 1. 19:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha egyszerre ugrálnak akkor esélyes a rezgés miatt.
2020. júl. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
300 kg / m2 súlyt elbír egy átlagos, jó állapotban lévő fafödém.
2020. júl. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!