Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vettem egy telket hova kell...

Vettem egy telket hova kell menjek?

Figyelt kérdés

Miután megvettem,megvan az adásvételim hova kell hogy menjek bejelenteni? Az ügyvéd intézi a papír munkát...

a helyi önkormányzatba is be kell mennem vagy a rendszer értesül arról, hogy én ott vettem telket? Előre is köszi,ez az első, hogy ilyen helyzettel nézek szembe



2020. júl. 9. 04:18
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Azt nem értem, fizettél egy rakat pénzt az ügyvédednek, mért nem őt kérdezed?

Mit gondolsz, mért fizettél neki egy rakás lóvét?

2020. júl. 9. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
A telekre menj néha kaszáld le a gazt.
2020. júl. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyvéd leadja/beadja a papírokat és az alapján a nevedre írják a rendszerbe. Innentől mindenki hivatalosan tudja, hogy a tiéd. Ha fizetni kell valamit, azt ez alapján gyorsan küldeni fogják.
2020. júl. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt az ügyvéd intézi, de nem akarom elhinni, hogy ezt nem közölte veled, hisz ez sem ingyenes így ez az ügyvédi díj egy részét képezi, elszokta mondani minden ügyvéd, miért fizetsz. Hívd fel az ügyvéded és kérdezd meg!

Ha kommunális adó fizetési kötelezettséged lesz (ezt az előző tulaj megtudja mondani, hogy Ő fizetett-e, teljesen változó, valahol már telekre is kell fizetni értsd ha nincs épület, valahol, jellemzően külterületen csak akkor kell fizetni ha van épület stb.) ebben az esetben viszont az önkormányzathoz is be kell menned, lejelentkezni mint új tulajdonos és azt követően a te címedre küldik a csekket vagy az értesítést, hogy mikor hol és mennyit kell befizetned ez önkormányzatfüggő, hogy intézik a beszedést.

2020. júl. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A telekre
2022. okt. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!