Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Borzasztóan költséges, vagy...

Borzasztóan költséges, vagy "elfogadható", ha egy földszintes épületet másfél méter magasra kívánunk felépíteni a talajszinttől? Illetve hogyan szokták megvalósítani, ha magasítani akarnak egy-egy épületet? Mi a rétegrend, mit kell tudni,mit kerülni?

Figyelt kérdés

2020. júl. 10. 19:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%

Ugyan úgy, mint a többi háznál. Csak itt a lábazatot zsalukőből nem 40-50cm-ig rakják, hanem másfél méter magasságban.

A közepét földdel kitöltik, fontos hogy nem egyszerre hanem 30-40 centiméteres tömörített rétegenként.

A többi folyamat meg ugyan az mint a normál házaknál.


Költségekben meg nyilván mindenből több kell, mintha normál magasságban lenne.

2 millió plusszal minimum lehet számolni.

2020. júl. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%

Az ilyen házak alá szuterént tesznek mindenütt.

Nem feltöltik, hanem továbbmélyítik, nagyjából 2-2,2 méterre (vagy több)

2020. júl. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

#2 csak a szuterén kb. az egész ház árának 20-25%-val növelné meg a költségeket.

Gondolom a kérdező nem akar még plusz 8-10 millióért pincét csináltatni a ház alá, mivel nem ez volt a kérdés.

Egyébként meg sok helyen találkoztam ilyen kiemelt lábazattal. A legtöbb helyen az árterület miatt csinálták így (pince nélkül).

2020. júl. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hármas. Nem csak rátapintottál a lényegre, hanem egyenesen a szeme közé találtál! :)


Így van, ha kiönt az, aminek nem feltétlen kellene, bizonyos szintig védve legyen a jövendőbeli épület.


Viszont ezt a 30-40 cm-enkénti dolgot nem értem. Miért nem lehet egységesen feltölteni a padló alatti részt földdel? De lehet, félreértettem.


.


Illetve a költségek néminemű csökkentése végett nem lehet "üresen" hagyni a padló alatti (lábazat közötti) területet? Néhány oszlop maximum és kész?

2020. júl. 10. 20:35
 5/13 anonim ***** válasza:
29%

#3

Csakhogy árterületen nem töltik fel földdel, mert ahhoz nagyon komoly szigetelésre van szükség, hogy a vizes földtől ne ázzanak a falak, ami szintén nem 2 fillér.

De ne keverjük már az árteret a magas talajvízzel!

Ha valaki már házépítésbe fog, akkor csinálja rendesen, mert nem 5 évre tervez. Mondjuk így:

[link]

Vagy bele se kezdjen.

Egy házépítés nem úgy néz ki, hogy "Jaj félek a vizesedéstől, ezért odahordok 2 m földet és rápakolom a házat!" Az ugyanúgy vizes lesz.

[link]

2020. júl. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

néhány árterületi részen lehet látni lábas házat. Télen hideg, nyáron meleg.


Ha magas lábazatot építesz, vigyázni kell, hogy a feltöltött talajból árvíz esetén ne szivárogjon a víz, illetve ne legyen nedves(sem)

A feltöltés nagyon jó, és hasznos, védi az alját a hidegtől, de szakértelmet kíván...nem csak úgy telelapátolom akármilyen földdel. Láttam már fél méteres kavicsos töltést a padló alatti szintig.

Az biztos nem vonzza a nedvességet.

2020. júl. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Kérdező!

Azzal tisztában vagy, hogy ártérre, hullámtérre nem építhetsz?

[link]

2020. júl. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló, soha nem írtam árteret. ;)


Sőt, nem is tudod pontosan hova kívánok építkezni, ami nem baj, de nem ez volt a kérdés.

2020. júl. 11. 08:50
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

8-as Kérdező!

Bocsánat, hogy segíteni akartam, többet nem fordul elő.

A 3-as írta az árteret, te meg örömködtél,


"Hármas. Nem csak rátapintottál a lényegre, hanem egyenesen a szeme közé találtál! :)

Így van, ha kiönt az, aminek nem feltétlen kellene, bizonyos szintig védve legyen a jövendőbeli épület."


Ha nem ártér, akkor nem tudom mi öntene ki, de ez a te dolgod.

Kellemes hétvégét!

2020. júl. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Miért kell ilyen helyre építkezni?


Az időjárás egyre rosszabb lesz, a jövőben több áradás is lehet.

2020. júl. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!