Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül egy kerti medence?

Mennyibe kerül egy kerti medence?

Figyelt kérdés
Olyan 4*4, maximum 5*5 méteres medencéről lenne szó. Semmi extrával, szimplán beton kerettel, kicsempézve és egy lefolyóval, ami a kanálisba lenne vezetve. A gödröt ki ásom én, néhány emberrel, azzal nincs gond, ezért nem kell fizetni. Olyan 1,5 m mély lenne. Mennyibe jönnék ki?

2020. júl. 11. 17:28
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Mert az egy 60 éves, itt-ott letört szélű, esővíztároló öntözőmedence?


Egy kerti medencét miért ne lehetne magas nyomással tisztítrni, nem értem?

2020. júl. 12. 23:03
 22/31 A kérdező kommentje:
Ja meghogy az nem is kimondott "medence" hanem inkább bazin
2020. júl. 12. 23:04
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam, hogy épített medencénk volt exemnél. Hidd el, ahogy te elképzeled, nem fog menni. Nem rosszindulatból mondom, esküszöm.

Tényleg kérd ki szakember véleményét, azért elég sok mindent bele kell abba építeni ha nem pocsolyában akarsz lubickolni.

Vízforgatótól kezdve szűrőn át a vegyszeradagolóig, a vízrendszerre rá kell csatlakoztatni, a szennyvízrendszerre dettó.

De legalább videókat nézz meg!

Hidd el, ha semmit nem bízol szakemberre, fölösleges hozzáfogni, mert nem lesz jó.

2020. júl. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Ha tényleg ennyi macera van vele, inkább neki sem fogok. Ha ennyi kiadással és mindenféle kütyüvel jár, hogy a fiam pancsoljon egyet, kár beleölni a pénzt.
2020. júl. 12. 23:35
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nagyon sok mindent meg tudsz csinálni te saját magad is, gondolok itt a kiásásra, a betonozásra, a burkolatra, de maga a medence beépítése már nem ilyen egyszerű.


Ugye mint írtam, exemnél volt épített medencénk, tehát az már nincs. Vettünk nemrég egy medencét, 350x220x80-as, Intex merevfalú.

Nem mondom,hogy olyan mint az épített 50mx30mx160-as volt, de ebben a dögmelegben jó. A kislányom ennek is örül nagyon, mi is élvezzük munka után.

Tehát ha nem akarsz rákölteni több milliót, vegyetek egy Intex merevfalút, hidd el a kisfiad örülni fog neki.

2020. júl. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Lehet tisztítani akármivel, ha szükséges. De ha nem szükséges, akkor nem kell. Kis porszívó, kis háló, meg nyilván ütemezett karbantartások, mindent megtalálsz online. És a víz marad, és tisztán van tartva. Leengedni, kotorni, feltölteni sokszorosan több meló, és fizeted a vizet mellé, ami ideje nagy részében nem valami jó minőségű. Nem olyan nagyon nagy macera magadnak megépíteni se, igazából ha van szakma, amiben jó vagy, és nem mulasztod el az utánajárást, akkor elég sok pénz benn tud maradni, és közel se valószínű, hogy költségesen javítható ordas hibák maradnak benn. Annyira mondjuk nem érzem rajtad, hogy ez az utánanézős típus lennél, de senki se úgy kezdte.
2020. júl. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy néz ki lemondok az ötletről. A feleségem és a szüleim fényűzésnek tartják, én pedig túl pepecs és macerás munkának. Ha tényleg ilyen komplex karban tartani, arra nem lenne sem erőm, sem időm. A fiam max elmegy majd valahova, valami strandra, ha úszni akar 😂 mégegyszer köszönöm a válaszokat!
2020. júl. 13. 08:28
 28/31 anonim ***** válasza:

A felkészületlenül épített kerti tó, medence, az ötlet felmerülésekor még üdítőnek és pihentetőnek hat. De ha nem vízzáró betonból készíted az alaptestet, ha nem megfelelőre méretezett a gépészete, és nem lefedhető, akkor a nyárfaszösztől a faleveleken keresztül az özönével belefulladó rovarokon keresztül több tucat tényező bírja megkeseríteni később az életedet.

Nem véletlen, hogy 100 évvel ezelőtt az úszómedence az arisztokrácia kiváltsága volt. Ehhez gondos tervezés, gondos kivitelezés és gondos személyzet kellett. A gondos személyzet ma már automatizált gépészettel (szűrés és vízkezelés) kiváltható. Sajnos a gondos tervezés és a gondos kivitelezés még ma is követelmény maradt. És kell a jószomszédság is. Egy irígy szomszéd képes feljelenteni, hogy a kútból felhozott 50 m3-nyi medence-vizedet a medencédből a csatornába eresztetted, és nem fizetted meg utána a csatornadíjat. Néhány hirtelen ötlettől vezérelt medence telepítés - utólagos korrekciójánál volt szerencsém vegyész mérnökként közreműködni. De a feljelentgetős szomszéddal is összefutottam klienseim panaszáradata közben.

2020. júl. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
A szomszéd nem tudja,mit csinálok az én telkemen. Nincs honnan tudja
2020. júl. 13. 16:28
 30/31 anonim ***** válasza:

Ma már google műholdfelvételeken keresztül is szokták nézni kinek hol és milyen medencéje van a telkén.

Aztán ha korábban nem lett bejegyezve az építése sehol, és úgy ítélik meg hogy az adott medence mérete már engedély köteles lenne, akkor kimennek a helyszínre ellenőrizni.

Na akkor van bukta, ha túllépi a még nem engedély köteles paramétereket.

2020. júl. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!