Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szomszéd nem engedni hogy...

Szomszéd nem engedni hogy helyretegyem a saját kertem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már tettem fel több kérdést ezzel kapcsolatban, de a héten új fejlemény történt. Röviden: A szomszéd rossz helyre tette a kerítést egy pár centivel az én javamra. A kert a kerítés mellett szét van dúlva amit megígért hogy helyrerak, de nem tette. A héten pedig (miután halálosan megfenygetett) azt mondta hogy nem fogja helyre tenni, és én sem nyúlhatok hozzá, mert az az ő területe, beperel érte, megöl, stb. Mi a teendő ilyenkor? Kétlem, hogy az jogszerű, hogy valaki kicsit bentebb teszi a kerítését és aztán megtiltja a másiknak hogy rendbetehesse a saját oldalán a telkét. El szeretném adni a házat, de azzal a tudattal, hogy a következő tulaj helyre tudja majd tenni magának.
2020. júl. 12. 19:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

A te oldaladon rendezd a szitut és add el a házat. A saját kerítését a határvonal felőle eső oldalára kell tennie, nem lehet a te területeden. Neked ugyanígy kell eljárni a másik oldalon.

Sajnálom aki meg fogja venni a házad. Egy ilyen szomszéd mellett pokol az élet...

2020. júl. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Birtokvédelem.
2020. júl. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Neked jogodban álla saját telkeden elkeríteni, tedd azt!

Utána gondolkodjon, hogy a két kerítés közötti 10 cm "saját birtokát" hogy fogja rendben tartani?

Mert te viszont amiatt teheted pokollá az életét, hogy gazt nevelget a te kerítésed tövében.

Nem tudom, hogy te kivagy és a szomszéd kicsoda, de ha nem vagy egy 50 kg-s egyedülálló nő, akkor regulázd már meg valahogy!

Vagy tegyél mindenütt ahol csak lehet feljelentést ellene!

Rendőrségen, zaklatásért, életveszélyes fenyegetésért, (akár fel is veheted a telóddal, amit ugyan nem használhatsz fel ellene, de a rendőrségen lejátszhatod, hogy képben legyenek), jegyzőnél birtokvédelem.

2020. júl. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Minimum felvenném amiket mond. Gyilkossággal fenyeget stb. Aztán rendőrség.
2020. júl. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
50 kilós nő vagyok, szóval beletaláltál:D Felvettem amiket mond, tervezem is a rendőrséget, de előtte eladnám a házat, hogy ne tudjon bosszút állni.
2020. júl. 12. 20:56
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

#5

Azért arra befizetnék, hogy hogyan is képzeled az eladást!

Mutogatod a vevőknek, hogy ez a 30 méterszer 10 cm-es csík még a szomszédé és ha hozzányúlnak megöli magukat!

De tényleg hogy képzeled?

Mert elhallgatni nem hallgathatod el.

Ha megteszed, a vevőd fog beperelni.

2020. júl. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ez lenne a kérdés lényege, hogy hogyan kéne ezt intézni. A megölés egyébként nekem szól, engem utál személyesen, és azt akarja hogy költözzek el. Az új lakónak nem valószínű hogy ugyanezt mondaná. De ez a kérdés lényege, hogy hogy tudom úgy intézni az eladást, hogy ne legyen ebből probléma és ne húzódjon el évekig.
2020. júl. 12. 21:12
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

#7

Leviszed az ingatlan árát amennyire neked még elfogadható, de a többi hasonlónál lényegesen olcsóbb és a jelentkező vevők közül kiválasztasz egy háromajtós szekrényt.

Más megoldás nincs, mivel félsz tőle!

2020. júl. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Na ilyet sem hallottam még.

Én fognám és lenyírnám vagy legyomirtóznám/kapálnám azt a részt. Mit tud tenni? Rádtámad? Nagyon megütné a bokáját. Legyen nálad valaki, tanúként. Vagy kerítsd le, bár hülyén fog kinézni, megmondod folyamatban van a birtokrendezés, eddig a vevőé, a többivel nem kell foglalkoznia.

Fenyegetőzni könnyű. Tettlegesség esetén viszont súlyosak a következmények, azt nem lehet elmismásolni.

2020. júl. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Hali!


Ha egyszerűen és konfliktusmentesen akarod rendezni, húzz a saját telkedre egy nagyon olcsó, egyszerű drótkerítést, arra mehet egy zöld belátásgátló. Oké, ott lesz egy vékony földcsík a két kerítés közt, na de kit érdekel? A szomszédé.. :) Így már közötök sem lesz egymáshoz, a szomszéd meg gondozgassa a 10cm-ét.

2020. júl. 13. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!