Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kerítéstől hány centire...

Alízvagyok kérdése:

Kerítéstől hány centire ültethetek vagy ültethet bármit a szomszéd? Mi a jog szabály? Többi lent

Figyelt kérdés

A szomszédom nem rendezi a kerítés mentén a területet.

Másfél méteres gazak vannak, meg 40 centire egy szőlő tő ami rá fut a kerítésre. Ha le gyomirtózom a kerítés mentét (végülis át fújnék a kerítésen 20 centit az ő területén még a szőlőt is le fujnám) kiraknám hogy frissen gyomirtozott terület, akkor ő feljelentést tehet ezért? Közjegyző nem foglalkozik ezzel mert egyszer már írtunk neki emiatt mert kicsivel arrébb át nő tőle a bodza fa hajtásai meg valami futó növény. A közjegyző nem írt vissza már egy éve. Csatolok képeket az esetről.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2020. aug. 6. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Szép egy dzsumbuj!


10 liter víz, fél liter gyomirtó és Nonit. Ezzel fújd le jó alaposan!


Kié a kerítés?


Jegyzőnek kötelessége foglalkozni ezzel. Menj be hozzá, tegyél panaszt!

Ha nem akar vele foglalkozni, mondd meg neki, adja írásba!

Egyből teszi majd a dolgát.

2020. aug. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Ez önkormányzattól függ, nem egységes a szabályzás.


Ezek a képek a TE telkedet mutatják, vagy az övét?


Hivatalosan nem gyomírtózhatod le az ö kertjét, ha feljelent, megbüntetnek.

2020. aug. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Pár hete volt ugyanilyen kérdés, belinkeltem a vonatkozó általános szabályozást. De ahogy a 2-es is írja, lehetséges ennél szigorúbb, helyi szabályozás.

Megpróbálom előkeresni...

2020. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, sajnos nem találom...


Ez csak ajánlás, de helyi rendeletben kell megnézni, ott lehet kötelező szabályozás.


[link]


Magánterületen az alábbi ültetési távolságokat kell betartani:


1,5 méternél alacsonyabb sövény, bokor a telekhatártól 0,5 méter, épülettől 2,0 méterre ültethető

1,5 méternél magasabb sövény, bokor és 4,0 méternél alacsonyabb fa a telekhatártól 2,0 méter, épülettől 3,0 méter

egyéb fa (diófa és magasra növő, terebélyes fák kivételével) telekhatártól 3,0 méter, épülettől 4,0 méter

diófa és magasra növő, terebélyes fák telekhatártól 5,0 méter, épülettől 7,0 méter

2020. aug. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Én a kerítésre futó cuccot tartanám kordában, mert inkább azt nézegetem, mint mögötte a putrit. Nem egy nagy durranás, egy évben 2x végigszaladsz metszőollóval.
2020. aug. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A közjegyzőnek hiába írsz, semmi köze hozzá! (Bár ezt megírhatta volna)

A településetek önkormányzatának a jegyzőjének írhatsz (ez nem közjegyző) aztán kapsz valamilyen választ.


.

2020. aug. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én csak vadszőlőt látok, a totális gyomírtóra elég érzékeny, de ha megkeresed a föld felett a tövét, ott is elvághatod.
2020. aug. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

Jelenleg talán ez van,nem amit a 4 es írt.



Alapszabály: ne zavarja a szomszédot


A helyi önkormányzatok településükre vonatkozóan ugyan önálló rendeletben, vagy helyi építési szabályzatukban rendelkezhetnek az ültetési, telepítési távolságokról, de a lehetőséggel sok önkormányzat nem élt. Az önkormányzati rendeletek általában átvették a hatályon kívül helyezett rendelet telepítési távolságait. Ennek hiányában, elvileg a telken bárhol ültethető növényzet. Egyetlen feltétel, hogy az a szomszédos ingatlan tulajdonosát, használóját nem zavarhatja (árnyékolás, kilátás zavarása, telekre átnyúló ágak, gyökerek, épület alá növő gyökerek, épületre ráhajló ágak, épületen végzendő felújítási munkát akadályozó növényzet) ingatlana használatában, birtoklásában nem korlátozhatja, épületében kárt nem okozhat.J

2020. aug. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem közjegyző, hanem jegyző, el írtam, le vágtam azokat az ágakat amik át lógtak, meg egy 15 centi átlós vastagabb ágat ami a melléképületet veszélyeztette, a kerítésről le téptem ezt a vad szőlőt meg amíg át értem azt is. Maradékot le permeteztem. A susnyát meg el vittem a hátsó kerítéséhez az utcára. Nem szólt érte semmit, vastagabb ágakat elhorták a rászorultak, a többi aprólék meg 4 zsák fa levél ott van már egy éve. A szőlőt is le permeteztem tavaly. Idén nem csináltam semmit semmivel mert még nem fajult el odáig a dolog. De lassan ott leszünk. Ha kinézek az utcára a házból akkor ő a bal oldali szomszédom. Méheivel is gondok voltak, át rajzottak hozzánk is, volt h a kis családom ki se mert menni játszani mert megcsipik a "darazsak" miután engem meg támadtak medence feltöltés közbe eldurrant az agyam ki kiabáltam a házából és megmondtam neki h tüntesse el őket innen mert ez nem állapot. Mondtam neki csináljon 2 méter kerítést hogy magasabb legyen a röppályályuk meg 4 méternél közelebb nem lehetnek a kerítésemhez a méh kassai.. 1 hétre rá eltűntette, gondolom nem volt bejegyezve az önkormányzatnál. Erre a szitura se válaszolt a kedves jegyző. Azóta is csak a kutyánkkal van elfoglalva mert meg ugatja őt. Egy törpe uszkárról beszélünk, mindig mondja h így kinyírja meg úgy a kezeim között ugassál, meg a gec* gazdád bassz*n meg stb. Pedig ma is beszéltem vele, ő nem foglalkozik a más dolgával... Nyugdijjas már szegény fószer, egyedül él, család nem foglalkozik vele, igazi magának való
2020. aug. 7. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!