Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen jogaim vannak,ha a...

Milyen jogaim vannak,ha a szomszédban építkeznek?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki megvették a szomszéd családi házat,amit talán még nem biztos,le akarnak bontani és egy kisebb társasházat akarnak felhúzni.

Több kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban.

1. Mivel nem túl széles a két ház közötti udvarunk,mennyi helyet foglalhatnak el belőle? Sajnos az utcán nem lehet parkolni,így jó lenne ha betudnánk állni.

2. Ha nem lenne itthon senki napokig,mondjuk egy üdülés miatt,akkor szabad bejárást kell adnom nekik arra az időre?

3. Van valami idő megadva hogy meddig építkezhetnek az udvaromat használva?

4. Van egy kutyám aki sose volt bezárva se kikötve,nem bírná ha zárva lenne pláne ha hetek,hónapok lennének,kérhetem hogy húzzanak fel egy kerítést vagy ilyesmi?

(Anno még a szüleim házánál mikor csinálta a szomszéd a tetőt,szabad bejárást kaptak amég nem voltunk otthon h haladjanak,kaptak kulcsot a kapuhoz. A kutyánk szelíd,kedves volt,annyit kértünk mindig csukják be. Sajnos egyik nap nyitva hagyták és mire hazaértünk már nem volt meg. Pár nap múlva szólt az egyik szomszéd az utcából h meg van a kutyánk. Sajnos valaki lelőtte.. :(

)

Előre is köszönöm a válaszokat!


2020. aug. 12. 12:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertem. Nem csak a hazig terjed altalaban a tulajdon, hanem telekre szol, hacsak nem a telek 100%-at epitettetek be a hazatokkal, akkor az udvar valamennyi resze a tietek, oda nem epitkezhetnek tudtommal. Fel kell huzni egy keritest, azzal pontosan ki lesz jelolve, meddig tart az, ami a tietek, es honnan kezdodik, ami az ovek.
2020. aug. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szolgalmi joguk van a telkedre?
2020. aug. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem ezt a kérdést.
2020. aug. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Ja nincs ilyenről szó,csak a két ház,épület között nincs túl nagy hely,igazából annyi h egy kisajtó meg kapu ugye. Háztól házig van,nincs előkert. Csak ugye a kapu miatt érdekelne mekkora helyet foglalna az állvány,mert akkor ha nem lehet kinyitni a kaput,nem lehet beállni. Csak h felkészüljünk :)

Nyílván nekünk is lesz majd egyszer csinálva valami a házon,úgyh nem akadéskodnánk csak hogy ezekben a helyzetekben mi kérhető mi nem.

2020. aug. 12. 12:35
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Egyetlen lépést sem kell engedélyezned a te telkeden!

Viszont ha nincs kerítésed a szomszéd oldalán, akkor baj érheti a kutyádat, így azt sürgősen, kutyabiztosra csináltasd meg, több dolgod nincs!

2020. aug. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Egymáson keresztül jártok ki-be? Nem értem még mindig...
2020. aug. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Van kerítés csak ugye ha lebontják a házat meg a melléképületeket akkor nem lesz amég fel nem húznak ugye falat vagy ami lesz. De az nem az én felem,tehát neki kellene a kerítést majd intézni.
2020. aug. 12. 12:41
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Most már értem.


Van az ő házuk, kocsibejáró és utána jön majd a szomszéd háza.


Fel kell, hogy állványozzák azt a felét is, nem lehet megtiltani.

2020. aug. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
Kerítést azt intézi, akinek kell, megszűntek a régi szokások.
2020. aug. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

A kerítés nem a szomszédé, ez már régen nincs érvényben.

Másrészt a kutyád ha átmegy oda, akkor akár el is vitethetik, szóval neked kell megoldani azt, hogy a te telkeden maradjon.

Egyáltalán nem használhatják a telkedet, erre semmi joguk.

Hangosan dolgozni meg reggel 7 és este 8 között lehet hivatalosan, és elvileg hét végén nem használhatnak kifejezetten zajos gépeket.

2020. aug. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!