Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Új családi házam előtt átmenő...

Új családi házam előtt átmenő forgalom van, ami eléggé hangos. 10-20 másodpercenként jönnek az autók, s csak 11körül csendesül el. Ha az 1,8M magas (alja 80cm-ig beton, felette lécezett) mögé plexit teszek, mennyire tompítja a forgalomi zajt?

Figyelt kérdés
Kezd kicsit elegem lenni, hogy már a 2. építkezésem eredményét kell eladnom, mert soha sincs csend. Előzőnél a szomszéd volt retardált, most meg túl sok az átmenő forgalom. Pest megye, Dunakeszi, de azért az ember elvárná h ha már nem főút mellé költözik, akkor legyen néha csend, mondjuk hétvégén. Megmértem a forgalmi zajt, nyitott ablaknál a házban 80db, szerintem ez sok 10másodpercenként. Hogy lehetne tompítani? 2M magasra felhúzom a plexit a kerítés mögé, mennyire fogná vissza a zajt? 2-3mm vastagságúra gondoltam, és tömörre. Nekem már az is elég lenne, ha csukott ablakoknál nem hallanám. Van valakinek valami ötlete? köszönöm a válaszokat.

2020. aug. 24. 23:26
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Amikor el kezdtél építkezni akkor nem volt forgalom?

Magyarországon nem jellemző hogy egyik napról a másikra építenek egy utat.

Lehet szebb és jobb is ha sövényt ültetsz a ház elé lehet akár több sorba is. Igaz annak több idő kell. Kivéve az úgynevezett csodasövényt.

Vagy tudsz venni hang szigetelő függönyt itt egy link

[link]

De ha nemrég építkeztél választhattál volna hangszigetelt nyílászárót is.

2020. aug. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sokat dolgozom, az építkezés ideje alatt 10körül jártam megnézni a házat, hogy halad... S sajnos mikor elkészült, akkor szembesültem, hogy itt bizony nagy a forgalom. Ha 4m magas falat építek, csúnya, de megoldás, nekem olyan kellene, ami nem burok, de mégis megfogja a forgalmi zajt. A sövény csak akkor jó ha sűrű, s ahogy mondod az idő, de ott sem garantált az eredmény.
2020. aug. 25. 00:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Kizárólag a tömör és magas kerítés tompítja a zajt ill. annak is csak egy részét.


A sövény semmit sem ér zaj szempontjából, a plexi meg átveszi és továbbítja a rezgést.

2020. aug. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!