Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha kijárom az osztatlan...

Ha kijárom az osztatlan építészmérnöki egyetemi szakot, majd elvégzem a 3 éves ács, valamint kőműves OKJ képzést, akkor képes leszek egyedül megtervezni egy házat és a saját kezemmel felépíteni azt?

Figyelt kérdés
Előre is köszi?

2020. szept. 14. 00:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

De szükséged lesz villamosmérnökre, villanyszerelőre, gépészmérnökre, gázszerelőre és vízvezetékszerelőre is.

Már csak az engedélyek miatt is, olyanokra, akik a közműveknél dolgoznak.


És szállítókra is szükséged lesz, mert pl. egy gerendát vagy betonkeverőt oda kell vitess valahogy.

2020. szept. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom, mert belebuksz a bürokrácia útvesztőibe.

Járd ki végig a mérnökit, menj dolgozni egy tervező irodába, az idősebb kollégáktól sok mindent elsajátítasz, aztán hajrá...!

2020. szept. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%
Ha van józan eszed, akkor minden előképzettség nélkül is meg tudod tervezni és feltudod építeni (mint ahogy azt eleink is tették több ezer éven át, ne is beszéljünk az egyiptomi piramis építőkről).
2020. szept. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Csakhogy a piramisok építése óta jöttek előírások és nem tervezhet bárki bármit.
2020. szept. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

#4


Papíron a mi hétvégi házunk nem is létezik, igaz az szocializmusban épült, de engedély nélkül mind a mai napig tud az ember építeni, ha akar

... :)


Az, hogy hogy büntethetik meg az embert, más kérdés.

2020. szept. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De én nem egyszerű kunyhókat akarnék építeni majd, hanem akár (Modern) műalkotást.
2020. szept. 14. 22:07
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Egymagad nem fogsz jutni semerre, főleg az építőiparban......
2020. szept. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez nem a pénzről és karrierről szólna.
2020. szept. 14. 22:15
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

1). Tervezni sokan tudhatnak, csak a hivatalok nem fogadják el az engedélyeztetés folyamán. Akkor miért tanul valaki 10 szemeszteren át az építészetin, ha a 6 osztályt eredményesen kijáró is tervezhet, hiszen tud ceruzát, vonalzót fogni a kezébe? (nagyon sarkítottam)

2). más dolog a téglákat egymásra rakni és habarcsot tenni közéjük, de a kőműves mesterségnek is vannak fortélyai.

Mindezt azért írom, mert sok éven át voltam egy beruházó cég alkalmazottja, jártam a hivatalokat az engedélyeztetés ügyében, dolgoztam építészeti kivitelező vállaltoknál is, tehát ismerem a helyzetet.

2020. szept. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

#5,

építeni lehet feketén, nincs is baj, amíg a hivatalok észre nem veszik. Még ekkor is lehet kérni egy utólagos engedélyeztetést (persze büntetés mellett), de az sem elhanyagolható, hogy biztosítani sem tudod a feketén felépített épületet. Mi van akkor, ha kár éri?

2020. szept. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!