Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan tudom megállapítani,...

Hogyan tudom megállapítani, hogy vizesedik e egy 1980 körül épített két szintes B30 téglaház?

Figyelt kérdés

Azt állítják az eladók, hogy B30 tégla, beton alappal. Igen ám, de nincs pince, És nem tudni milyen vastag a beton alap, csak a földsíkra van letéve a tégla, nincs magas beton alapja.

Ilyenkor meg van az esély arra, hogy vizesedik a tégla?

Az alaprajzból kitűnik az, hogy milyen mélységű-vizszigetelesu hazat epitettek?

Köszi a válaszokat



2020. szept. 17. 09:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Követem
2020. szept. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

Alaprajzból aligha tudod meg, hogy van-e szigetelés a beton alap és a fal között.

Egy keresztmetszetből már megtudhatod.

Azt javasolom, hogy ássatok le egy ásónyomnyi mélységbe (vagy kevesebbre) a fal külső oldalán, hogy meglássátok az alap és fal határát. Ha ott látható a szigetelés, akkor nincs probléma.

Menj be a lakásba és nézd meg, hogy vizes-e a fal. Ha van mód, nézz a szekrények mögé, húzzátok el, hogy lásd. 1980 körül már általában szigetelték a falakat. Milyen a vidék, vizes, mocsaras? Nézz át a szomszéd házakba is...

Én - látatlanul is - azt mondom, hogy bizonyára van szigetelés.

2020. szept. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Az ásás ötlet jó, de óvatosan nehogy megsérüljön a szigetelés!


Ha építőipari cég készítette a házat akkor valószínűleg van szigetelés, ha azonban családi kalákában készült akkor bármi lehet.


Ha vizesedik a fal annak jelei vannak: pl.: sötétebb a fal, elszíneződés látható, (zöld, barna, szürke) nem sima a fal pereg a vakolat, salétromosodik a fal, dohos szag a lakásban, lerohadt parketta.


Ha biztosra akarsz menni akkor az ágyak és szekrények mögé is be kell tekinteni, kopogtatni a falat. Láttam már felújított lakást ahol leverték a salétromos falat, majd deszkával pótolták, erre került a vakolat majd a festés. Jól sikerült a munka látni ugyan nem lehetett, de a kopogtatás elárulja miből is van az a falazat!

2020. szept. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#3,

az ásásnál nem sérülhet a szigetelés, mert az a beton és a fal között vízszintesen van.

Olyan is van, hogy a betonalap függőleges oldala is van szigetelve (pince esetén, de itt nincs pince), ami a pince nedvesedését akadályozza, és ilyenkor téglafal van kantra (élére) állítva, hogy védje a szigetelést.

A többi szövegeddel egyetértek.

2020. szept. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk az előző háznál (kádár-kocka) teljesen szárazak voltak a falak, viszont az aljzat-beton szét volt morzsolódva a vizesedéstől. Jól elfedték bitumenbe ágyazott parkettával.
2020. szept. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Szintén Kádár-kocka ('60 körül épült). Nálunk a falak alatt van/volt szigetelés (az alap és a téglák között), DE a padlóban semmiféle nem volt, ezért a vakolat felhúzta belül a vizet a falakra. Fel lett törve a beton (ahol volt - az egyik szobában a régi homok + hajópadló volt) és meg lett csinálva korrektül az aljzat (bitumenlemez összeolvasztva a falban lévővel, EPS, stb.).

Tehát arra akartam kilyukadni, hogy nem elég az, hogy a falban van vízszigetelés. A példámból látszik, hogy annak ellenére is vizesedhet a fal. Nálad szerintem az is probléma esetleg, hogy a kinti vakolat leér a földig..

2020. szept. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

80-ban épült háznál az akkoriban elérhető kátránypapír (nem összekeverendő a bitumenes lemezzel) mára már valószínűleg elporladt a tégla és a betonalap között.

Tapasztalatból mondom, rengeteg ilyen régi házat újítottunk fel, sokszor főfalat is bontottunk alapig (bejárati ajtó áthelyezés, új terasz ajtó nyílás stb.)

Ilyenkor lehetett látni, hogy a kátránypapír a tégla alatt gyakorlatilag "felszívódott" az évek alatt, és csak egy fekete porszerűség maradt belőle.

Ettől függetlenül a falak nem vizesedtek. Sokban függ attól is milyen minőségű betonalapot csináltak.

Ha nem spórolták ki a cementet, jól be van tömörítve akkor a kapillárisokon keresztül szinte semmi nedvességet nem húz fel a talajból a téglába.

Meg az se mindegy, hogy az adott helyen milyen talajvíznyomás van. Ha valami extra száraz agyagos területre épült, akkor kicsi az esély a vizesedésre.


Egyébként vannak cégek akik falnedvesség mérővel csinálnak állapotfelmérést. Ha nagyon meg akarjátok venni akkor érdemes lenne szakembereket bevonni vásárlás előtt.

2020. szept. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Mi úgy jártunk a Kádár-kockával, hogy a falai szárazak voltak, belül cementlapos járólapok voltak. Feltörtük a járólapokat, mert eléggé egyenetlenek voltak. Vizes betonszerűség volt alattuk. Alaposan leszigeteltük az aljzatot, másfajta járólapot és parkettát tettünk rá. Onnantól kezdve az aljzat nem vizesedett, de az összes vizet, ami addig az aljzaton keresztül távozott, kinyomta a falakra, amik brutálisan elkezdtek vizesedni a szigetelés hiánya miatt. Ott is kátránypapír volt, ami már szétmállott. Kezdhettük elölről a falak szigetelését is. Egy élmény volt. Azóta el is adtuk, úgy megutáltuk.
2020. szept. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Ámulok-bámulok azon, hogy vannak házak - ilyeneket építettek építészeti analfabéták - akik leszigetelték a falat, de a lakásbelsőt nem. Fentebb, amit tanácsoltam, ilyet nem feltételeztem. Külföldi állampolgár vagyok, ilyen megoldásokhoz vagyok szokva nem a kocamunkához.
2020. szept. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

#9 40-50-60 évvel ezelőtt még nem igazán ismerték a teknőszigetelést, sőt technológia (sem pénz) nem volt rá lakossági szinten egyszerű családi házaknál.

Szóval ebből kifolyólag teljesen lényegtelen, hogy te milyen állampolgár vagy, és mihez vagy szokva.

2020. szept. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!