Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ivóvíz nyomás miért esik le?

Ivóvíz nyomás miért esik le?

Figyelt kérdés

Az utcai bejövő víz nyomása alapjáraton 8-9 bar, de reggelre ez felmegy 10-11 is.

Beszereltettem a vízművesekkel egy nyomáscsökkentőt amivel lehet szabályozni.


Ha zárt vízhálózaton beállítom úgy, hogy az óra 4 Bart mutat és ha megnyitom a csapot a házban a nyomás leeseik 0,2-05 Barra. Ha hagyom 8 Baron akkor van nyitott állapotban 2,5 Bar.


Magas nyomáson nem akarom hagyni mert tönkreteszi a kazánt.


Ez mitől van? Hol lehet a baj?



2020. szept. 22. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Helyedben én csak a kazánhoz tennék csökkentőt . Tetszik víz művesek .
2020. szept. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A csapokat, mosógépet, mosogatógépet nem teszi tönkre a magas nyomás?

2020. szept. 22. 11:22
 3/6 anonim ***** válasza:
De tönkre teszi én írtam helytelenül házban már van egy ami korlátozza a lakásban lévő nyomást az elég a háztartási gépeknek de a kazán még pluszban is védendő .
2020. szept. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kevés a vízmenyiség, azért esik vissza a nyomás a csap megnyitásakor. 10-11bart mivel mérted? az elég sok.
2020. szept. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az órán olvasom le amit felszereltek a nyomáscsökkentő elé és van egy a nyomáscsökkentő után is (vagyis magán a nyomáscsökkentőn van rajta).

A DMRV is kijött megnézni mert kértem, ők nappal 9 bart mértek.

2020. szept. 22. 16:24
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szűkület van valahol a rendszeredbe.

Zárt állapotban kiegyenlítődik, de nyitott állapotban már nem tud annyi átfolyni mint amennyi kellene.



Nem 6 bart kellene max biztosítani a vízműnek? Ennek nézzél utána.

2020. szept. 25. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!