Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Friss betonra mikor tehető le...

Friss betonra mikor tehető le PVC padló?

Figyelt kérdés
Készbetonnal lett leöntve a garázs. Tisztában vagyok vele, hogy egy jó ideig párologni fog. És hogy nem 100% os az aljzat a PVC hez.. De nem is kell 1000% osan szépnek lennie.. A kérdés hogy 5 nap után ha (vízbázisú ragasztóval) lerakom, akkor nem penészedik be? Oldalanként van helye még párologni? KB 2-3 centi vastag a beton. A helység egy fémgarazs. Azért lett betonozva mert az oldalainál van rés a falak állján és ott befolyik a víz. Ezáltal ott párologni is tud elméletileg, ugye?

2020. szept. 23. 00:04
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy a fémgarazs falainak alján a rés 1,5 cm... A szerkezet maga ilyen.. És az körbe végig..
2020. szept. 23. 00:08
 2/3 anonim ***** válasza:
2-3 cm beton. Ez nem vastagság, az 1-2 hét kötés-szilárdulás után pár nap alatt légszáraz lesz, én megvárnám ezt az állapotot. Ha egy nedves felületre vízbázisú ragasztót bedunsztolva leraksz, jó biztos nem fog kisülni belőle. A jobbik esetben hetekig nem köt meg, addig is mászik-zsugorodik a pvc padló, a rosszabbik esetben még be is penészedik, rohad az egész, ekkor kuka minden, és kezdheted elölről a projektet.
2020. szept. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Öt cm alatt nem betonozunk. Miután betonoztunk is 28 napot hagyjuk a betont, aztán később lehet rá dolgozni. Ha tökéletes a beton még aljzatkiegyenlíteni sem kell.
2020. szept. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!