Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Úgyérzem át akar verni a...

Úgyérzem át akar verni a kőműves. Mennyi pénzért bontanak egy ajtónyi széleségben 90cm vastag falat?

Figyelt kérdés

A fal kő és téglából van felhúzva.

Az első kőműves 300E Ft-t mondott rá. Egyből elzavartam. Aki ma jött ki, az 250E ft-t mondott rá de 230E ig lement.

Fiatal vagyok 23 éves.

Rengeteg munkás át akart verni, így ismerősöktől szereztem normális munkásokat.

Kőműves ismerős nincs, de ezt én lehetetlennek tartom hogy ennyibe kerüljön. Azt mondta a munkás hogy ha ügyes akkor egy nap alatt végez egyedül. Ki keres 1 nap alatt 220E ft-t? Szerszám kopás max 20E lehet.

Mennyi lehet ezért a munkáért a reális munkadíjj?



2020. okt. 9. 15:09
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Nemtudom mi ez a sok lepontozás. Jókat mondtatok.

10 es:

Konténert én rendelem. Rendet nem vállal a munkás. Csak bontás szakszerűen. De az alapanyagot nekem kell vennem.

Ja, és 100E előleget kér.

Na én arra gondoltam, hogy ha ez a vörösfejü vér alkoholista ilyen hülyének néz, akkor odaadom neki azt a 100E ft-ot, pluszba adok neki még egy 150x220 as 30cm vastag fal befalazását és törmelék takarítást is megcsináltatom vele. Aztán elzavarom.

2020. okt. 9. 17:50
 12/14 anonim ***** válasza:
7 -bocs félreértettel, azt írtam a 4 jó! - csak utána részleteztem mi lenne tovább. De a Kérdező nyilatkozhatna,hogy mit is szeretne, csak kiverni a falat, vagy az ajtót is betenni, vagy szabad nyílás lesz? Mert nem szakmabeli, valószínű az egész folyamat kellene és a mestertől egy költségvetést kérhet, hogy milyen anyag és munkadíj kell tételenként a munkanemekre. Az is érdekelne, hogy a 90 cm-es kő és téglafal hol van? a régi, belvárosi bérházaknál simán van a pince, fszt. I. em.nél ilyen tartófal, viszont vegyesfalazat nem jellemző. Jól mérted?
2020. okt. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 mindentudó99 ***** válasza:
Ha csak bontás és mondjuk az említett áthidalók berakása akkor sok. Ha bont sittet elvisz visszajavít ajtót berak az nyilván több de még akkor is sok. De ijet biztos nem akar csinálni komplett mert arra meg az egy nap kevés. Én megcsinálnàm magam az biztos. Egy vésőgép meg egy samu ( bazi nagy kalapács) kell hozzá.
2020. okt. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
22%

Még a kérdés sem érthető.

Valószínűleg a kérdező sem érti.

Egy 90 cm vastag falat nem lehet elbontani áthidaló beépítése nélkül.

Tehát nem csak bontás van, próbáld meg megbeszélni a vállalkozóval hogy mi mennyi, ne itt hisztizz.

2020. okt. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!