Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Aki mostanába kötötte be...

Aki mostanába kötötte be telekre a vizet vagy gázt vagy villanyt az mennyit fizetett érte?

Figyelt kérdés
Ismerősöm váltig állítja h a közműbekötések ingyenesek,én meg nem ezt tapasztalom...

2020. dec. 16. 04:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, honnan nézzük... Meg van adva mindegyiknél egy szakasz, ami még ingyenes (a rákötés!). DE ha pl. azt nézzük, hogy víznél nyilván költség az akna megépítése, a mért szakasz elvezetése, az óra stb.

Villanynál a rákötés szintén ingyenes, adott szakaszon belül (30m ha jól tudom), de a mérőóraszekrénynek és a becsatlakozás kialakításának van költsége, a mért szakasz kiépítésének szintén. Hogy gáznál mi a helyzet, azt nem tudom. A tervről nem is beszélve víznél, gáznál. Szükséges megterveztetni, azaz tervezői díj... Ha még nem is egyszerű a történet, teszem azt más területén keresztül kell vezetni vagy egy szolgalmi úton keresztül kell vezetni, akkor vezeték szolgalmi jog alapítását is el kell intézni külön-külön mindegyik vezetékre, ehhez a geodéta díját és az ügyvéd díját is ki kell fizetni.

Szóval ja! "Ingyenes" :D

2020. dec. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát pont ez az ,tavaly beköttettem a vizet óráig,aknával tervvel együtt 14000ft volt(ebben nincs benne a földmunka),de az ismerősöm szerint ez nem igaz" mert a viktor ingyenessé tette".Mindenáron magyarázza h minden ingyenes...Azért lennék kíváncsi h pl a gázbekötésnek milyen költségei vannak ,mert azt kifejezetten totálingyenesnek mondja,amit én erősen kétlek...
2020. dec. 16. 07:17
 3/13 A kérdező kommentje:
140000ft bocsánat...
2020. dec. 16. 07:19
 4/13 A kérdező kommentje:
Azt mondja h az ismerőse megrendelte a gázbekötést és onnantól semmit sem kellet fizetni,még a földmunkáért sem...
2020. dec. 16. 07:21
 5/13 anonim ***** válasza:

Nézd, ne haragudj meg érte, de mit állsz le vitázni ilyen idiótákkal? Nézzen utána, ha meg nem néz utána és állítja, hogy ingyenes, akkor meg azt kell mondani, hogy igen, az! Igen! Igen...

Nem kell vele foglalkozni!

A rákötés ingyenes bizonyos feltételek mellett. Azaz egyszerű esetben, belterületi telek, ami előtt elhaladnak a közmű vezetékek, azokra a rákötés ingyenes, na de hogy a vezeték másik vége is be legyen kötve valahová (hogy meglegyen az, amit rákötsz!), azért fizetni kell. Gázra majd valaki más válaszol. Annyit tudok, hogy a gázóra tartókonzolja és óra az ingyenes, a rákötés az ingyenes, asszem 260m-ig, de szerintem az órától elmenő (mért) szakaszt már ugyanúgy fizetned kell, a mérőórára ráhelyezett esővédő sincs szerintem ingyen.

Nem nagy kedvezmény ez, amit törvénybe foglaltak, sok szolgáltatónál a törvény előtt is ingyenes volt a rákötés, inkább a szakasz hosszának a meghatározása, aminek volt jelentősége ebben a történetben. Azt nem lehet mondani, hogy ezzel nem adtak volna semmit sem, ugyanakkor azt gondolni, hogy minden ingyenes az meg a ló túlsó oldala.

Mégis ki a franc építené meg pl. a víznél a vízóraaknát? Állami kőműves? Ki fizetné ki a tervezőt? Vagy hogy gondolja, hogy a közmű tart tervezőt (ami igaz, csak Ő felülvizsgál, nem is tervezhet, ez okkal van így, hogy független legyen!) esetleg közfoglalkoztatott tervezőink vannak? Szóval hogyha van agya az ismerősödnek, akkor ezen kérdéseken elgondolkodik, ha nincs, akkor nem kell vele a továbbiakban szóba állni, mert minek?!

2020. dec. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A méretlen szakasz lefektetése miatti fellépő földmunka az valóban ingyenes! Villanynál is ingyenes, ha földkábellel történik a becsatlakozás és nem haladja meg a 30 métert. Bármilyen eset is, ha utat kell átlőni, az is!
2020. dec. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Vízóraaknát már nem lehet építeni ,csak műanyag előregyártott aknák vannak,nekem tavaly kb 60000ft ért kellett megvenni a terv 55000ft volt...Vitán felül, csak szeretnék tisztán látni a témában mert pl gázt szomszéd háznál vezettek be telekre az utcában ,de a tulaj nem hajlandó egy mukkot sem szólni h mibe került...
2020. dec. 16. 08:09
 8/13 anonim ***** válasza:
Szolgáltatófüggő, hogy elfogadják-e az épített aknát!
2020. dec. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Elvileg nem fogadhatják el mert szabvány,de ha úgy is van az akkor is mindegy mivel csak abba az aknába teszik be az órát amit ők hoznak.
2020. dec. 16. 11:27
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem elfogadták az épített aknát, de csak azért mert rajta volt a telken. 36000 volt a bekötés költsége.

Villanynál ha 15 méteren belül vagy légvonalban nincs felára a földkábelnek, a szekrényt a regisztrált villanyszerelő 150000-ét rakja le, de ez csak 32A-val értendő. Nekem 3x20A kell.

gáznál bekötés ingyenes, de 52000 a szekrény, meg 40000 a terv.

Csatornát még nem tudom

2020. dec. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!