Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért nem fűti fel a kazán a...

Tyson13 kérdése:

Miért nem fűti fel a kazán a házat?

Figyelt kérdés
Tavvaly csináltattam meg a központi fűtést de nem igazán teljesít úgy ahogy kellene. Szóval a ház kb 190m2 egy totya wr28-as kazán van beépítve zárt rendszerbe 25 l-es tágulási tartályal és 10 radiátor. A csöveket is cserélték henko csőre, mert a régi eléggé elavult volt. Na de ezzel az a probléma a kezdetektől fogva h nem csinál 22 foktól melegebbet a házba. Szerelőt hívtam már nem is egyet egyik se talált problémát légtelenitettek és elmentek. Szerintetek.mi lehet a probléma? Ja a házon szigetelt ablakok vannak és 10cm-es homlokzati szigetelés úgy h a melegnek nem kellene szökni sehol.

2021. jan. 19. 16:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem 24 kw-os kazán van 110 négyzetméterre. a 28 kw elég karcsúnak tűnik 190 négyzetméterre.
2021. jan. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom a szerelő mondta h ez jó lesz én sajnos nem értek hozzá. De remélem nem az a baj mert ez egy egy éves kazán és elég drága volt.
2021. jan. 19. 18:06
 3/13 anonim ***** válasza:
A kazánod kevés föleg ha a házad nincs szigetelve
2021. jan. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kevés a radiátor is, bár nem tudom mekkorá.
2021. jan. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"szerelő mondta h ez jó lesz"

A szakember pedig fog egy számológépet és kiszorozza a képletek alapján :)

2021. jan. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a szerelő helyiségenként kiszámolta a szükséges hőmennyiséget négyzetméterre wattban, figyelembe véve a szigetelést meg még mittudomén mit (ő ért hozzá) aztán ebből kijött hogy mekkora kazán tudja meghajtani a rendszert. Erre rátettünk még 10 százalékot tartaléknak.
2021. jan. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez az amit kiszámolni kellett volna. Szobánként a radiátorok méretét, és a kazán méretét. Egy normális ember ezt csinálja, és akkor nem lesz gond. és számol természetesen az előremenő vízhőfokal is.

Innentől kezdve, emeljél a vízhőfokon elsőre, szereltess fel még radiátorokat, vagy a kazán kicsi?

Ezt ki tudja......... Fordulj ojan emberhez, aki nem így szoktuk, hanem ki is számolja (épületgépész)

2021. jan. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy miről van szó, egy modernebb háznál azért nagy szégyen lenne, ha 28 kW kellene a kifűtéséhez.

A szerelőt nem nagyon kell vaktában szidni, elég bukta lenne a rosszindulatnak, ha az épületgépész mérnök majdnem ugyanazt számolná ki... Megvan rá az esély. Épületszerkezetben nincsenek csodák. Tapasztalt ember hátrakötött kézzel mondja, ide milyen kell.

2021. jan. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

[link]

Ilyen kazánom van.

A ház 70-es építésű de szigetelve a homlokzat lábazat a plafon gipszkartonnal lentebb lett hozva 2.6m-re ami kapott 10 cm üveggyapot szigetelést. Azokkal nincs is gond mert tartani tartja a meleget. A radiátorok is melegek ahogy kell alul felül. Amit még nem emlitettem az az hogy nekem az is furcsa h a kazánba nem ég el rendesen a fa hanem inkább szenesedik és 3-4 óra fűtés után félig van szénnel.

2021. jan. 19. 20:06
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem lett méretezve, picik a radiátorok
2021. jan. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!