Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Könnyüszerkezetes házhoz...

Könnyüszerkezetes házhoz ugyanolyan alap kell, mint egy téglaházhoz?

Figyelt kérdés

Acélszerkezetes ház építésén gondolkozom, ugyanakkor bizonyos ajánlatok ugyanolyan betonalappal kalkulálnak, mint egy téglaház esetében. Nem teljesen értem, hogy mi ennek az oka, hiszen elsőre azt gondolnám, hogy egy acélszerkezetet egy kevésbé masszív betonalap is elbír.


Szerintetek egy kétszintes acélszerkezetes házhoz milyen alap kell? Sík talaj esetén, ahol a teherhordó réteg sincs mélyen, kb milyen m2 árral kell számolni az alapozás során, a fenti acélvázas ház esetében?



2021. febr. 10. 14:06
 1/4 anonim válasza:

Szerintem nem szükséges olyan alap mint egy téglaháznál. Pl a konténer háznál ha 1 konténerből van akkor elég csak 4 betoncölöp.


De itt a konténer szerkezete merevíti az egészet, téglaháznál az alap és a koszorú tartja mereven.

2021. febr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Átlagos családi ház méretű épületeknél inkább a talaj szerkezetétől függ az alapozás módja. De nyugi, ezen sem neked, sem a "vállalkozónak" nem kell agyalni, ennek meghatározása az építész-terveződ feladata lesz.


Röviden a ház építés folyamata:

1. telket és építészt választasz. Ajánlatos egyszerre intézni, mert ő pontosan tudja a HÉSZ, meg OTÉK szabályokat, látni fogja melyik telket érdemes megvenned.

2. Elmondod neki az igényeidet, nincs kockás papír alaprajz, csak elmondod milyen és mennyi helyiség legyen.

3. Megtervezi a házadat

4. A kész tervvel a kezedben kivitelezőt keresel

5. Önvédelemből érdemes egy műszaki ellenőrt is fogadni (5-ből 1 vállalkozó durván átverős, a többi csak hibával szórja tele a házadat, ami csökkenti az értékét és az otthoni tányérok számát)

6. Építkezel.

2021. febr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
34%
2es: szerintem a kockás lap teljesen jó. Feleségem tervezte a miénket, a tervező szerint teljesen jó volt, ő "csak" kiszámolt rajta mindenféle dolgot, de pont úgy vannak a szobák, ahogy mi rajzoltuk.
2021. febr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a téglaházak alapja a tégla fal vastagsága + 20cm, ez valami szabvány alapján van. A mélysége min 90 cm, de 90-110 között szokott lenni. Ha ennél mélyebb akkor nagyon rossz a talaj. Ha hagyomásos a tető szerkezet akkor kell még ugyan ilyen alapozás a tartófal alá.


Könnyűszerkezetnél fix 45 cm vastag és mélységét a talaj határozza meg, de min 90 cm. Nekem 45x100 lett. Nincs tartófal, és emiatt alap sem kell alá, mert szeglemezes a tető szerkezet.


Téglánál ha szeglemezes a tető szintén nem kell tartófal.

2021. febr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!