Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogy működik egy ház tervezése?

Hogy működik egy ház tervezése?

Figyelt kérdés
Lehet olyat csinálni, hogy laikusként terveket készítesz és megmutatod az adott szakembernek akinek ez a szakmája és aszerint építeti meg? Ha igen akkor ez plusz költségekbe kerül?

2021. febr. 14. 17:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%

Ha találsz ilyen hülye építészt...😂😂😂😂


Egy normális építész kik3rdezi az igényeidet, de nem fogja engedni hogy kontárkodj.

2021. febr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%

Ne hallgass az elsőre.

Most vágunk bele az építkezésbe, mielőtt mentünk a tervezőhöz, megnézünk pár alaprajzot, amit mondjuk neten találtunk olyan generálkivitelezők honlapján akik ilyen kész típusházakat építenek. Kiválasztottunk egyet ami nagyjából tetszett, ezt vittük el a tervezőnek. Vele közösen módosítottuk a tervet az igényeink alapján, de szinte minden úgy lesz, ahogy mi előre kitaláltuk. Persze például az ablakok elrendezését változtatta a tájolás alapján, meg javasolt pár változtatást, mégis ő ért hozzá igazán.

Szóval ha rajzolsz valami ötletet, amiből látszanak az elképzeléseid, az megkönnyíti a dolgodat, mert van egy kiindulási pont.

2021. febr. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Döntsd el, hogy lakni akarsz vagy építkezni, a kettő egymást csaknem teljesen kizáró tevékenység.

Ma már létezik olyan, hogy Nemzeti Mintatanterv Adatbázis ( [link] - a neve ellenére ez egyáltalán nem valami nagymagyarkodó unikum, egy csomó európai országban van hasonló), ott a tervkeresőben ki tudod szűrni, hogy mi az ami sacc/kb. megfelel az igényeidnek. Még ha nem is fogsz találni pont ugyanolyat, legalább látni fogod, hogy milyen szempontokat vesz figyelembe egy építész, másrészt ezek alapján a te általad választott mérnök is könnyebben tájékozódik, mint ha lefestenéd neki egy kacsalábon forgó palota képét amit egy marék borsó áráért szeretnél kiviteleztetni.

2021. febr. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 mindentudó99 ***** válasza:
19%
Nem értem az egyest. Majd a tervező dönti el milyen legyen a házam? Én pl lerajzoltam milyet szeretnék mit hova. Ő meg megrajzolta ahogy kell.
2021. febr. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

4. A kérező nem ezt akarta!

Értelmező olvasás...

2021. febr. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
4-es! A kérdező a saját rajzát az építőmesternek akarja adni.
2021. febr. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem. Én úgy gondoltam odaadom neki és amit ő úgy lát, hogy nem kivitelezhető megváltoztatja. Nem hülye vagyok, csak nincs sok információm erről. Nyilván amit én csinálnék az nem felelne meg számos előírásnak, viszont azt szeretném ha nagyon hasonlítana a tervemre a végeredmény.
2021. febr. 14. 20:16
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

A háztervezés egy komplex folyamat, az építésszel való együttgondolkodás. Olyat is meg fog tőlex kérdezni, ami neked eszedbe se jutna.. kezdve a szokásaitoktól, napirendetektől, családtervez3sről stb stb... a jó épít3sz egy kicsit pszichológus is. Nem két nap alatt dobja össze a skiccet... és sok egyeztet3s, módosítás, testreszabás utan alakul ki a terv.


Hiába rajzolsz valamit, ha fogalmad sincs a helyi építési előírásokról vsgy pl a telek beépítési lehetőségeiről, statikai korlátokról, stb stb...

2021. febr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%
A tervező örülni fog, hogy megvan az alap, hogy mit szeretnél, és nemcsak szóban próbálod magyarázni. Ha kicsit értesz valami grafikai programhoz, szép terveket lehet csinálni.
2021. febr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem árt egy saját vázlat, mit is akar az ember. Én úgy hogy mindenre kérdésre fel voltam készülve, így is 3 órát voltam a tervezőnél, és 1x lett rajta egy pici módosítás mielőtt beadásra került a terv.

Majd kb 2 órát töltöttem a kivitelezővel ahol szintén minden kérdésre már felkészültem. pl milyen extrákat kész: redőny, térkő, színek, kapcsolók konnektorok.

Az ember meg is dicsért, hogy ritka az olyan ember aki tudja mit akar. Azt mondta volt olyan megrendelő akivel 10-18:00-ig ült az asztal mellett és a végén abban maradtak hogy egy újabb időpontban folytatják.

Szóval összegezve az idő pénz, nekem is meg a kivitelezőnek is. És jobb magadtól kis segítséggel kitalálnod mit akarsz mint kb 150 kérdésre válaszolni hirtelen, és ha ott próbálod kitalálni milyen színű legyen pl a vakolat, vagy a cserép, akkor nem fogod tudni. Erre persze 2 hét felkészülési időt kap náluk mindenki..., csak azt mondta sokan nem veszik komolyan a dolgot, és sok emberrel többször is egyeztetni kell mire sikerül kitalálniuk mint akarnak. Vagy rosszabb esetben 3-4x változtatnak az épülő házon, aztán meg csodálkoznak, hogy nem annyi lett végül mint amiben megegyeztek. Pedig minden változtatás szerződés módosítással is jár egyben

2021. febr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!