Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogy működik egy ház tervezése?

Hogy működik egy ház tervezése?

Figyelt kérdés
Lehet olyat csinálni, hogy laikusként terveket készítesz és megmutatod az adott szakembernek akinek ez a szakmája és aszerint építeti meg? Ha igen akkor ez plusz költségekbe kerül?

2021. febr. 14. 17:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%

3 órát...????


Mi több hétig agyaltunk közösen, mire meglett az optimális megoldás! Az építészünk nem sajnálta a fáradságot, hogy kitalálja nekünk a legjobbat.

2021. febr. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

11es

Mi a konyhát terveztük 5 órán keresztül a mesterrel, úgy, hogy előtte hónapokig ment az agyalás a családdal, hogy mindenkinek megfeleljen :D Mondjuk olyan is lett az eredmény, mindenki dicséri, mi is.

2021. febr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%

Ne vigyél rajzot az epiteszednek. Ezer szabaly van amire nem gondolsz.

Magadnak rajzolgass, hogy kialakuljon mit szeretnel, de a tervezonek csak szoveges leirast adj!

Teljesen felesleges rajzokat mutogatni neki. Mégha a helyi epitesi szabalyz esetleg megnezted ES tudod is ertelmezni akkor sem

2021. febr. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

10 vagyok!

Azt nem tudnám megmondani hány órát agyaltam a dolgokon, csak mire döntést kellett hozni, mindere konkrét ötleteim voltak. És általában 2-3 végleges ötlet amit a tervezővel/kivitelezővel átbeszélve leszűkült 1-re.

De például az egész háztervezést az asztalosnál kezdtem, mert ő tudja mit hogyan lehet optimálisan bútorozni. Így gyakorlatilag a konyhabútor határozta meg a konyha-étkező helyét és kialakítását, vagy éppen a szoba bútorok mérete a szobák méretét, és nyílászárók kialakítását stb. Így a tervező konkrét tájolást, és min méreteket kapott, meg nagyjából honnan mi merre legyen. Az hogy elsőre kb 95%-ba eltalálta amit akartam ,szerintem csak a véletlen műve volt.

Miután megvoltak a tervek akkor kb 2 hetet agyaltam magán az elrendezésén, mire a szaki hoz fordultam megint. És alapvetően annyit mondott rá hogy ez így jó ahogy van. De a szoba bútorok és előszoba kialakításánál alapvetően az asztalos ötleteit elfogadtam, mert nem tudtunk egyszerűen belekötni, vagy jobbat kitalálni.

De talán a legnehezebb döntések a színek voltak, mert az én esetemben külön külön mindenki szerint nagyon szépek voltak, de miután szereztem mintákat egybetéve szörnyűek. Végül a járólaphoz ragaszkodtam és egy mintadarabbal nézelődtem napokig. Mert sajnos a képeken, nem ugyan az. kis eltérés is szörnyű összképet eredményez.

Az asztalos amiatt volt elsődleges emberem, mert minden egyes helységben egyedi bútoraim lesznek, és mivel szerződtünk is egy komplett házra nagyon is segítő kész volt. Vele kb 3x2 órát egyeztettem.

Összességében megszámlálhatatlanul sokat foglalkoztam vele, szabadidőmben, meg munkaidőmben is mikor volt rá időm.

2021. febr. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
43%

Én építész vagyok, most nagyobb munkákon dolgozok, családi házakat nem tervezünk, de még gyakorlaton mondta nekem a főnököm, hogy megrendelőt nem szabad hagyni rajzolni, mert beleszeret a rajzába és nem fogja tudni elengedni. És az amit te rajzolsz az egy csomó előírásnak nem fog megfelelni, egy laikus nem érzi mekkora hely kell egy WC-nek, hogy rendesen feltudj róla állni, egy alaprajzból nem érzi, hogy például a tetőtérben milyen alacsonyan lesz a tető, hol fogja bevágni a fejét, nem tudja értelmezi a terepviszonyokat (a telek lejtését) és még egy csomó olyan dolgot, ami befolyásolja a tervezést, és ami miatt hiába viszi a kis rajzát, és hiába kapaszkodik bele, az nem fog tudni megvalósulni.


Inkább szavakban próbáld meg megfogalmazni mit szeretnél, és bízd az építészre azt hogy "rajzba" öntse a szavaidat. Hidd el sokkal elégedettebb leszel a végeredményben, mintha kockás papírra rajzolt szobákkal kezdenél.


(Az előző meg tipikusan gombhoz a kabátot... egyszer nekem is kellett a meglévő 10.000 Ft-os előszobaszekrényhez meg az U alakú kanapéhoz tervezni a 40 milliós házat, de nem is lett a legjobb a végeredmény.)



És most veszem észre az eredeti kérdésre nem is válaszoltam:

Úgy működik egy ház tervezése, hogy keresel egy építészt, aki megtervezi neked. Mivel egy új családi ház építése egyszerű bejelentéshez kötött építési tevékenység, ezért egyszerű bejelentéshez szükséges kivitelezési tervdokumentációt kell készíteni, amit csak kamarai tagsággal és tervezői jogosultsággal rendelkező építész tervező készíthet (tehát se te, se a kőművesed, se az asztalosod nem tervezhet házat). Elektronikus építési naplót kell nyitni, oda kell feltölteni a terveket és feltöltött tervek alapján építheti meg a házat a kivitelező.

2021. febr. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
39%

15 nem igazán értelek. Tehát neked az az ideális, ha rajzolsz random valamit, aztán ha szerencséd van elfogadják. Igaz ezzel van a legkevesebb probléma.

Az egyedi tervezésnek pont az lenne a lényege, hogy ha elköltök 40 milliót egy házra akkor oda tudjam betenni azokat a bútorokat, amiket szeretnék.

Had döntse már el az építtető, hogy az előszobájába akar egy 2,5 méteres plafonig érő gardróbot meg egy akasztós falrészt, akkor rajzoljon akkorát, hogy oda is férjenek. Mert ennyi erővel típus tervet is lehet venni, kb a feléből.

Vagy ott a konyha esete, én egyenes konyhát akarok nagy szigettel, aminek van egy méretigénye, a min 4 méter széllesség, ami egyben az érkezőre rányíló szakasz is, akkor nehogy már 2,5 méter széleset rajzoljon, mert így egyszerűbb, meg amúgy is jó lesz ennek az L alakú konyha is... és így tovább.

2021. febr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

16!

Pont ez a lényege annak, ha elmondod a tervezőnek, hogy mit mekkorát akarsz.

De magát az épület elrendezést, tájolást ne Te rajzold meg, hanem a tervező, úgy hogy maximálisan figyelembe veszi az igényeidet, lehetőségeidet és ennek megfelelően alakítja ki a helyiségeket, helyiség kapcsolatokat.

2021. febr. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

15!

Már nem kiviteli tervet kell csinálni.

(csak az egyedi szerkezetekről kell kiviteli)

És nem kötelező (bár nagyon ajánlott) a napló.

2021. febr. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

16: és szerinted az építész direkt olyat akar neked tervezni, ahová nem férnek el a bútoraid...???


Könyörgöm, nem úgy fog neked tervezni, hogy meg sem kérdez!!!

2021. febr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!