Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Beázott az alsó szomszéd. Az...

Szalasz87 kérdése:

Beázott az alsó szomszéd. Az egész szoba átfestését fizetnem kell?

Figyelt kérdés
Beázást kapott tőlem az alsó szomszéd. A fürdőszoba és a konyha plafonján is van folt. Veszekszik hogy pereskedik ha nem festem újra mindkét szobát teljesen. Az egész szoba átfestését fizetnem kell vagy csak a plafont ahol a folt van? Köszönöm

2021. febr. 21. 00:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
ajánld fel hogy lefested a mennyezetet csak csinálj fényképeket mindenrol hogy látni lehessen máshol nincs kár. Ha utánna is pereskedni akar akkor mond hogy pereljen. Csak fenyegetozik, ki akarja festetni az egészet veled igy ingyen. A pereskedés neki tobbe fog kerulni.
2021. febr. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Ezeket a biztosító szokta fizetni.

Társasház biztosítva szokott lenni.

Nálunk lakásonként kb. 1,5 évente van 1 beázás, mert régi a ház, régiek a csövek, fizeti a biztosító.

2021. febr. 21. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
1-es jól írta,csak le akar húzni,csak azt kell neked kifizetned ahol tönkrement,a többihez semmi közöd,ezt szerintem ő is tudja,csak most kapott a lehetőségen,hogy ingyen lefestethesse,ennyi.
2021. febr. 21. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Igen,a társasház biztosítója fizeti.

Én is hasonlóan jártam,szép összeget fizetett a biztosító,nagyon korrektek voltak.

Nálam történt a beázás,én intéztem a biztosítót magamnak.

2021. febr. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

A te biztosításod,az övé és a társasházé is rendezheti.

Nem szoktak nagy összeget adni,de úgy korrekt,ha a teljes mennyezetet fedezi.

Kb 6 éve én is eláztattam az alsó szomszédom.

1,60x1,60as fürdő plafonjára fizetett a biztosító valami 15000 körül.Ennyit saját zsebből is megért volna nekem az okozott kellemetlenség.

Ennyiért és ilyen kis munkára sehol nem találni szakembert. Szóval valószínűleg csinálhatja magának.Ami azért nagyon kellemetlen.

Ha csak kétszer legurítja festékkel, ahhoz is sok idő előkészület meg utómunka kell...

Ha meg le kell kaparni,glettelni stb,és nincs hozzá eszköz,akkor épp az anyagár kijön belőle.

Az okozott kellemetlenség,meg a rászánt idő sehol nincs ebben az összegben.

Szóval szerintem nagyon gáz,ha azt gondolod,hogy elég csak a foltot összekenni és akkor minden rendben.

Egyébként meg ajánld fel neki,hogy kijavítod.Megveszel hozzá mindent,meg a végén szépen összetakarítasz,a maradék anyagot meg viheted magaddal.

Menet közben kiderül,hogy elég e csak a foltot eltüntetni.

Ez lenne a legegyszerűbb megoldás,ha mondjuk én lennék az alsó szomszédod, nekem nagyon is megfelelne, még akkor is,ha a szabadidőmet rabolnád azzal,hogy otthon kell lennem,amíg festesz.

2021. febr. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
4: Ez melyik biztosító?
2021. febr. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy beázás eltüntetéséhez nem elég, ha valaki csak ott összekeni a falat, mert átüt. Eleve meg kell várni, hogy alaposan kiszáradjon, lekaparni ami tasakos, vagy pereg, alákezelni és utána festeni.

Hiába tiszta valakinél a plafon, a többéves festés más színű, még fehér esetén is. Ezért kell - ha a falakat nem is - de az egész plafont átfesteni.

Őszintén szólva, baromi bosszantó, még ha a ház biztosítója fizeti azt a 2 m2-t - mert többet nemfog - ami elázott.

Ennek ellenére az emberek kulturáltan szokták tudomásul venni, mert ez bárkinél előfordulhat.

Hát így állj hozzá a történethez Kérdező!

2021. febr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Őszintén szólva, baromi bosszantó, még ha a ház biztosítója fizeti azt a 2 m2-t - mert többet nemfog - ami elázott.W"


De igen, nekünk az egész helyiség festését szokta fizetni.

2021. febr. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8

Örülj neki, mert nem ez a jellemző!

2021. febr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
9: AEGON.
2021. febr. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!