Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Van egy saját tömör fából...

Van egy saját tömör fából épült házam és most újítanám fel. Az egész csupasz jelenleg, hogyan lenne érdemes elkészíteni? Az elképzelésem leírom alul.

Figyelt kérdés
Szaisztok. Tehát arra gondoltam először a gerendák között résekbe nyomnék purhabot, hogy legyen kitöltve. Kivülről vakoltatnám, aztán a durva vakolatra kőzetgyapottat ragasztatnék és arra mehet a ragasztó meg a festék ha nem tévedek. Belülre gipszkartonra gondoltam teljes egészében és akkor hővisszaverő folia vagy párazáró folia kellene, esetleg mindkettő? Ezeket hogy kellene elhelyezni? Ezekhez már nem igazán értek, hogyan kellene csinálni? Természetesen nem magam fogom, csak mielőtt keresnék valaki szeretnék picit tájékozodni. És milyen lenne így az elképzelés?
2021. febr. 26. 08:36
 1/6 A kérdező kommentje:
És a kartonok teljes egészében fémprofilokra fogatodnának.
2021. febr. 26. 08:50
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez normál faház vagy egy gerendaház?

Amit leírtál az meg nem felújítás.

Esetleg valami hőszigetelésféle??

2021. febr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Normál faház.
2021. febr. 26. 11:37
 4/6 A kérdező kommentje:
15x15 gerendákból áll össze.
2021. febr. 26. 11:44
 5/6 A kérdező kommentje:
most nem tudom mit neveznek faháznak vagy gerendaháznak, nem tisza. Ez teljesen 15x15 gerenda mindenhol, közfalak is.
2021. febr. 26. 11:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha ez egy gerendaház, akkor mi a célod ezzel az egésszel amit kitaláltál?

Hőszigetelni akarod?

Kár tönkretenni a külső megjelenését.

2021. febr. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!