Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Üdv! Milyen központi fűtést...

Dav1111 kérdése:

Üdv! Milyen központi fűtést érdemes kiépíteni? Kb egy 100m2 es szigeteletlen tömör téglából épült házról van szó. 6 radiátorral számolva. A gáz nincs bekötve. Tehát villany vagy vegyes tüzelésű jöhetne szóba. Milyen érvek vannak ellenük, mellettük?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra, gazdaságosságra vagyok kíváncsi . Esetleg ha megosztaná ki mit használ. illetve mennyi a kiépítése, üzemeltetési költsége az adott rendszereknek. Előre is köszi.

2021. márc. 2. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kizárásos alapon csak a vegyes tüzelés marad.

Ez annyiba fog kerülni amennyiért a helyi szakik megcsinálják.

A gazdaságosság is felejtős ebben az esetben, mivel csak attól függ a rezsid, hogy milyen tüzelőt és mennyiért tudod beszerezni.

2021. márc. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Esetleg faelgázosító, de elég drága, és puffer is.
2021. márc. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak a hagyományos kazán jöhet szóba. Villannyal a gatyád is rámegy, klímával meg nem lehet fűteni szigeteletlen házat, nem praktikus vele több tíz kilowattokat beépíteni.


Az a baj, hogy nagyon sok hőt kell megtermelned. Bármit választasz, drága lesz. Szigetelésen nem gondolkodtál?

2021. márc. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként kőzetgyapot szigetelésen gondolkoztam.
2021. márc. 2. 20:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Padlásra érdemes feltenni 20-30 centi kőzetgyapotot (nem a tekercses, hanem a lemezes fajtát).

A falra szerintem felesleges plusz költség. A vályogot kivéve nyugodtan lehet EPS-el szigetelni, de az ablakok és a födém fontosabb, mint a homlokzat.

2021. márc. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!