Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A fissen szerelt gipszkarton...

Furnyesz kérdése:

A fissen szerelt gipszkarton válaszfal ,néhány nap múlva ,az összetételnél végigrepedt,pedig állítólag szakember festette.Miért?Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

2021. márc. 9. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem festési, hanem gipszkartonozási hiba szerintem. A festék akkor reped, ha az, amire kenik, mozog.
2021. márc. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az illesztésnél nem lett jól beszalagozva.
2021. márc. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Glettelésnél vagy kihagyták az üvegszövet erősítőszallagot, vagy ami még rosszabb, hogy úgy rakták a kartont, hogy keresztkötések vannak, illetve amit az 1-es is írt, hogy mozog a fal.
2021. márc. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Illesztésnél be lett hálózva?
2021. márc. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Illesztesnel halo kell,arra glett lesimitva becsiszolva. Ezt szeretik elmulasztani a gipszkartononcskazok.



Hivd fel a gipszkartonozot,h javitsa a hibat.


Ha nem javitja ki meg a festest is,akkor n ond fel a navnal.


Akkor is,ha kaptal szamlat. Abban is keresnek majd hibat.


Legkozelebb magad csinald a gipszkartonozast egy baratoddal.


Ez altalanosan igaz a tobbi szakemberre is tobbsegeben.

2021. márc. 10. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Te is meg tudod csinálni, ha volt technika órád és tudsz tortát kenni. A boltban adnak tanácsot, a you tube-on rengeteg anyag fenn van. Mindig tegyél el javító festéket ilyen esetekre.
2021. márc. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Panel lakásról van szó.Megszüntetett eredeti gipszkarton fal,majd néhány év múlva mégis csak kell,visszaépítve.A gipszes profi volt,mondjuk a festőbe kissé kételkedtem.Hogy mit hsznált,vagy nem nem tudom,mert nem voltam ott,de az eredmény a fal mindkét oldalán vízszintes repedés.Ezért kérdeztem mit tegyek,mert nem akarom már másra bízni.Utólag lehet szalagozni?
2021. márc. 13. 19:19
 8/8 anonim ***** válasza:
6 vagyok. Lehet utólag is, de utána a szalagot glettelni, csiszolni ês festeni kell.
2021. márc. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!