Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyire elfogadott már...

Mennyire elfogadott már manapság, vagy éppen mennyire "ciki" könnyűszerkezetes házat építeni?

Figyelt kérdés
Köszi

2021. márc. 16. 20:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

Nem nagyon értem a kérdést.

Mondjuk lehet vannak akik az alapján építkeznek, hogy a fészbúkon meg a sznob baráti körükben mi számít cikinek.

Egyébként meg nyilván van előnye és hátránya egy könnyűszerkezetes épületnek.

A magyarországi klíma miatt annyira nem jó választás, nyáron meg lehet benne sülni mivel a falaknak alig van tömege.

2021. márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
28%
Viszont tömeg hiányában éjszaka gyorsan kihűl és mivel légmentesen zárt, akkor engeded be a kinti meleget amikor akarod
2021. márc. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Meg lehet csinálni a könnyűszerkezetes házat jó paraméterekkel, de árban ugyanott leszel mint a tégla. És a legnagyobb gond, ha valamikor el akarod adni az értéké jóval alacsonyabb lesz, mivel idegenkednek tőle az emberek. Ennek oka pedig a sok alacsony minőségi szinten, gagyi anyagokkal nem szakszerűen kivitelezett könnyűszerkezetes házak. Annak éri meg, aki saját erőből meg tudja csinálni szakszerűen. De ehhez nagyon sok gép kell. És gyakorlat.
2021. márc. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
20%

"nyáron meg lehet benne sülni "


Nem úgy mint egy panelben...

:)

2021. márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
9%

-Előnye, hogy jóval olcsóbb mint a hagyományos építőanyag.

-Eladásnál ez szintén előny, mert olcsóbban tudod majd adni, mint amennyiért környéken lévőket árusítják.

-A klíma manapság már minden épület alaptartozéka.

2021. márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%

"ciki"


Maaaaaaargit!

Noooooooooormáááális???

2021. márc. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
33%

A szomszéd utcában építettek egy ilyen házat. Minden nap ott megyek el előtte úgy hogy elég részletesen láttam az építés fázisait.

Nem győzött meg a technológia hogy én ilyenben képzeljem el az életem. Olyan gagyi az egész hogy osb lapokat csavaroznak egy favázra és tessék itt egy ház. Maximum nyaralónak való.

2021. márc. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

na erről beszéltem utolsó

Vannak nagyon jó házak is, körbenéztem a neten, nem mindegyik épül annyira gagyi módon.

2021. márc. 16. 22:58
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

#1 vagyok.

Akkor kicsit tegyük helyre a sületlenségeket, mert már megint olyanok írnak akik csak képen láttak könnyűszerkezetes ingatlanokat.

Testvéremék 2016-ben építettek, vagyis addigra készült el a könnyűszerkezetű házuk.

Mindketten járatosak az építőiparban (mérnökök) ebből eredően próbálták az akkoriban elérhető legjobb minőségű anyagokkal felépíttetni a házat.

15cm cellulóz szigetelés a bordák között, megfelelő fóliázás (pára záró/pára áteresztő) formaldehid mentes OSB lap, kívül 10 cm farost szigetelés majd D profilú hajópadló burkolat. Belül helységtől függően lambéria, a vizes helységekben a kerámia burkolatok mögé betonyp lap, egyéb helyen gipszkarton.

3 rétegű fa nyílászárók.

A végösszeg 45-50 millió körült volt (110m²), cserébe nem sokkal fél év alatt kulcsrakész lett.

Mikor elkészült, az egész ház fel lett fűtve 30 fokra, majd hőkamerával bevizsgálva. Sehol nem volt hő híd.

Csak azért döntöttek a könnyűszerkezetes mellett, mert egy erdőbe építkeztek. Szerették volna ha az egész ház "természetes" anyagokból épül, ezért is használtak csak természetes anyagokból készült hőszigetelést/burkolatot ahol csak lehetett.

Ezt azóta már 10x megbánták.

Hiába hogy tényleg a kornak megfelelő legjobb anyagokból épült a ház, nyáron egyszerűen élhetetlen klíma nélkül.

Egészen 2018-ig nem klímáztak mert nem szeretik. Viszont már nem bírtak aludni az éjszaki hőségben nyáron, volt hogy 28-30 fok volt éjjel a nappaliban. Így kénytelenek voltak két klímát bekötteni, ami + 20-30 ezer/hónap villanyszámlában.

2021. márc. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem a mérnökök szégyene aki tömeggel hőszigetel és nem kőzetgyapottal vagy nikecellel
2021. márc. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!