Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Omladozó kerítés betont...

Omladozó kerítés betont hogyan lehetne megjavítani házilag?

Figyelt kérdés

A beton amibe kapu zsanérjai voltak fúrva sajnos eltört és azóta kisebb nagyobb darabok omlanak ki belőle. Hogyan lehetne megjavítani, illetve van arra ötlet valakinek, hogy ne kelljen a kaput ráfúrni hanem valami más tartsa meg?

Képek:

[link]

[link]



2021. ápr. 5. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen lebontani és újra csinálni - minden másnak nincs értelme, mert egy éven belül megint ez lesz belöle.
2021. ápr. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

1/1: egyetértek! Én is lebontanám.

30*30 zsalukő, 4 szál betonvassal ...

2021. ápr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is bontanám, de ideiglenesen egy konzollal a bebetonozott acél oszlophoz hegesztve meg lehetne oldani.
2021. ápr. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én arra a vasra heggesztenék egy kiálló zsanért amire majd lehetne akasztani a kapu zsanérját, nem tudom kép alapján mennyire teherbíró, de ez lenne a legegyszerübb megoldás, a beton részt bezsaluznám és ujraünteném betonnal, a lényeg hogy a terhelést már nem a beton vinné hanem a vasra hegesztett zsanér.
2021. ápr. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem is elkezdett repedezni és omladozni, de nálam 60 méter hosszú, 30 méter széles és 2m magas betonfal van teljesen körbe. Nyilván nem volt opció, hogy lebontsam. A tetejét levertük, aztán sok vasat tettünk bele, úgy öntöttük újra, kívül-belül pedig erős drótszitkát fogattunk rá, a műanyag végű csavarokkal, majd bemaltereztük (1:3 a cement/homok arány), aztán bevakoltuk.

Úgy áll, mint Katiba.

2021. ápr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!