Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » T18 trapézlemez elég tetőre?

T18 trapézlemez elég tetőre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tervezek csinálni hamarosan egy műhelyt,ami 8 méter széles,6 méter hosszú,két autó beállóval,és két oldalra lejtő,nyeregtető menne rá,vagy is 4-4 méter,a kérdésem az,hogy a T18 trapézlemez elég a tetőre? Oldalára az megy majd,csak még a tetőben nem vagyok biztos,hogy elég lesz-e? Illetve a "lécek",vagyis hát amihez rögzítve lenne 60 vagy 80 centinként lennének egymástól,ami 30x30 zártszelvény. És még annyi,hogy akinek volt már dolga ilyen munkával,hol tudok venni olcsón T18-tól erősebb trapézlemezt,ha az nem elég? Mert az már van 2145 Ft/négyzetméter áron is.

2021. ápr. 8. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A 0,50mm lemez vastagság elegendő.

-4,8×19mm-es fèm önnmetsző csavarral rögzítsd a hullámvölgyeknèl a fèmszerkezethez.

-A gerincelemeket rövid 20mm-es fűzőcsavarral rögzísd maximum 300mm-es osztás közül.

(Tömítő profillal szigeteld)

-A legfontosabb az,hogy a lemezt lemezollóval vágd ne flexszel vagy bármi ilyesmivel mert kortózziót okoz.

-Szerintem 40cm legyen a "lèctávolság"


-Èn szemèly szerint inkább Lindab csereslemezzel csinálnám a tetőt.

Lindab LPA-L Classic.bev.3550Ft/m² 15 èv garancia

2021. ápr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem! Köszi a segítséget!
2021. ápr. 9. 14:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen
2021. ápr. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!