Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Zárt kert ingatlanra 100...

Zárt kert ingatlanra 100 légköbmétert lehet építeni?

Figyelt kérdés

Van egy 1600m2 kertem ahova lehet építeni elvileg 100légköméter építményt ha a terület bizinyos része ki van vonva művelési ág alol.

A kérdés az hogy ez a 100 légköbmétert az össz haszons alapterületre értendő vagy esetleg a használható helyigekre ahol pl kiesik a válaszfal így csökkenne a használható m2 is ami értelem szerűen csökkene a légköbméter is.



#építkezés #Zárt kert ingatlan #Légköbmére
2021. máj. 14. 09:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Az épület teljes térfogatára.
2021. máj. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Erre nem találtam leírást, hogy a válaszfalak leszámolandók-e, de szerintem a törvény alkotása során fel sem merült, hogy valaki még ezt is bele akarná kalkulálni. Meg van határozva a helyi építési szabályzatban mekkora lehet az orommagasság, ami az esetek többségében 4.5m. Ehhez kell inkább tartanod magadat! Az, hogy van bent teszem azt 3 válaszfal, ami ilyen méretnél (mondjuk 5x8m-es épület) jelent +/- 9m3-t (9!!!) ha úgy építed, hogy nem számolod bele, szerinted hol életszerű, hogy kibukik, hogy 9m3-el átlépted a megengedettet? Hozzávetőlegesen tartsd magad 100m3-hez, bár nem tudom ez honnan jött, helyi építési szabály?!

Ez a 100m3 egyébként tudomásom szerint belterületen a lakóépülettől szerkezetileg különálló melléképület/garázs építésére vonatkozik, hogy addig nem szükséges engedély az építéshez. Egyéb, akár külterületi zártkertekben/mezőgazd. területen a hész-ben leírt beépíthetőséghez (ált. 3%, mégha az oték 10-et is ír) kell tartanod magadat és természetesen az előírt orommagassághoz, az előírt használható építési anyagokhoz, mert ez utóbbi is nem ritka esetben megvan határozva. Ez utóbbi az, amit ha meglát a paraszt, akkor szóváteszi. Egy ekkora (ne haragudj meg érte, köpet) földet, már rég ki kellett volna vonni 1 az 1-ben akkor, amikor ez ingyenesen elvégezhető volt, nem abból egy darabot kivonni. Ez akkor volt utoljára szántó, amikor még marhára kötött ekével meg kaszával indultak földekre. Legalább 100 ezer forintot kell fizess ezért aranykoronánként! Egy darabot kivonni több hektár szántónál szoktak, ahol a kivont darab is legalább annyi, ha nem nagyobb, mint amekkora a kerted. 1500m2-t meghaladó mezőgazdasági földön tudtommal lehet építeni mezőgazdasági épületet, hogy mekkorát, azt pedig az építési hatóság (kisváros/falu) esetében a polgármesteri hivatalban mondják meg neked. Tapasztalatom szerint kisvárosban/faluban ha azt mondod egy 5x8-as alapterületű házat akarsz építeni, arra annyit fognak mondani, hogy "hajrá"!

2021. máj. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!