Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Közművek bevezetése belterület...

Közművek bevezetése belterületi telek határáig ingyenes?

Figyelt kérdés

Hallottam már erről, viszont pontosan nem tudom ez hogy van.

Belterületi, üdülőövezeti telekről lenne szó.

Szükséges a szennyvíz, gáz, és villany.



2021. jún. 2. 21:10
 1/7 A kérdező kommentje:

Illetve az alapozást, és a tervezést érdemes e elkezdeni a közművek bevezetése előtt ?

Jelenleg víz van a telken belül, a többi közmű hiányzik.

2021. jún. 2. 21:11
 2/7 anonim ***** válasza:

1. Nem ingyenes, ez egy rohadt nagy atveres. Par eve nagy bejelentessel jott a kormany hogy ingyenes lett a kozmu bevezetes pedig csak par kisebb tetelert nem kerhetnek mar penzt a szolgaltatòk... szoval kerdezd meg a helyi szolgaltatokat h mennyibe is kerul...

2. Tervezest mielobb kezdjetek el mert minimum fel ev mire vegeztek... addigra talan a kozmuvek is kesz lesz...de korantsem biztos

3. Alapozni a kesz tervek alapjan lehet, tehat ezzel meg varnod kell - de egyebkent kozmu nem kell hozza.

2021. jún. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Terv a bevezetés előtt kell, azzal kell kezdeni. Gondolom én a közmű tervére gondoltál, nem az épületre, az evidens, hogy utóbbit is meg kell tervezni, mielőtt még az épület alapját elkezdenéd, de a közmű bevezetés és annak terve független az épület tervétől, a közmű terv annyiból áll, hogy hol helyezkedjen el a telken belül a mérési hely (a víz és a gázóra). Egyébként tudomásom szerint telekhatáron belül, a határtól max. 1 méterre lehet.

Közben megcsinálhatod a vízóraaknát, az épület alapját is megcsinálhatod (ha ezt érted alapozás alatt), ahová becsatlakoznak a közművek, az bekerülhet az alapba egy kiálló csonkkal is, arra majd rácsatlakozol, de mégha hozatod is a betont, víz akkor is szükséges, szóval hacsak nem ad a szomszéd, akkor addig amíg nincs víz, nem érdemes bárminek is nekiállni. Egy kerti csap kialakításával már átveszi a víz-szolgáltató, neki ennyi a kérése, hogy terv legyen, akna a helyén legyen és egy vételezési hely ki legyen alakítva, az lehet egy kerti csap is.

Ezek szerint jelenleg nincs rajta semmilyen épület? Az építkezéshez villany is okvetlen szükséges, talán az a "legegyszerűbb", leggyorsabb, így azzal kell indítani. Az tervet nem igényel. Egy regisztrált szerelőt kell keress a környéken és Ő elintéz mindent. Mivel nincs épület, két dolgot tehetsz, vagy kérsz ideiglenest, vagy már most kialakítod a végleges mérési helyet. Lehet készen kapni, földön álló, műanyag mérőóraszekrényt, azt a reg.szerelő a telekre állítja, földkábeles csatlakozással beköt a szolgáltató, ebben lehetőség van dugalj kialakítására, innen az építkezés során tudsz vételezni áramot és innen földkábelen keresztül meglehet majd táplálni a házat. Ez egy ormótlan, ronda szekrény, ha nem akarod, hogy díszelegjen az utcafronton, később megteheted azt, hogy téglával körbeépíted, teszel rá egy normális fém vagy fa ajtót és máris kulturáltabb. Ebből ami ingyenes, az a szolgáltató munkája, a kábel, a földmunka, a becsatlakozás a mérőórába, a mérőóra felszerelése, és 1x32A. Azaz ez a max. amiért még nem kell fizetned, ha 32A-nál többet kérsz, pl. 3x16-ot (az ugye 16A-al több, mint 32) akkor azért már fizetned kell, amperenként 4500 forintot. Minden más nem ingyenes, a mérőóraszekrény, a regisztrált szerelő munkadíja, a házba elmenő földkábel, ott a földmunka stb. ezért fizetned kell. Víznél, ami ingyenes, az maga a becsatlakozás és a mérőóra, az akna, a mérőórától az elmenő vízvezeték stb. azért szintén fizetned kell, gáznál ugyanez a helyzet. Szóval így kell érteni az ingyenességet, hogy maga a rákötés ingyenes de annál is meg van határozva, hogy a szakasz hossza mennyi lehet, az hány méterig ingyenes. Nagy változás nem történt, ez korábban is így volt, villanynál változott asszem 30m-ről 60m-re, víznél korábban az óráért fizetni kellett, gáznál meg szintén a szakasz hossza lett több csupán, szóval ahogy előttem írták, gyak. egy-két kisebb tétel amiért nem kérhetnek pénzt, de ez akkor kis tétel volt, azonban egy olyan eszköz volt a szolgáltatók kezében, amihez nyúlhatnak, ha a bevételüket szeretnék növelni, mivel ez az intézkedés, még az építkezések durva belendülése előtt történt, így időben történt, mert ezek díját az egekbe emelték volna a szolgáltatók, hogy kompenzálják a rezsicsökkentésből adódó bevételkiesésüket! Persze erre is sokan azt mondják, hogy semmi, egy nulla, igen, egyénenként. A többség kisfogyasztó, úgyhogy ez alig látszik meg a számlán, de több millió háztartás esetén a havi akár pár 100 forint kiesés is összeadódva az már nem kevés!

2021. jún. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kosz a kiegeszitest es az egeszen pontos leirast - en kusta voltam hozza :)


“Vicces” hogy van olyan vizszolgaltato aki eloirja hogy TE intezd az utcai vezetektol a vizora aknàdig a vezetek utjanak kiásásàt (igen az utcainkozteruleten...)

Aztan annyit szamol fel amennyit nem szegyel.


Nekem 14 meter bekoto vezetek es a fonyomocsore rakotes valamit vizora felzsereles 100.000 ft ba kerult... ugy hogy en vedocsoveztem be ezt a 15 metert

2021. jún. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint igen, próbálkoznak. Ugyanígy járt a szomszédom is.

Nagy g..ik! A csövet nem neked kell berakni, az ásást nem neked kell elvégezni! Az hivatalosan a szolgáltató dolga és nem szabad hagyni, hogy meggyőzzenek! Ásást a mért szakaszon kell elvégezned, a méretlen az övék! Te, mint lakos, mint magánember eleve közterületen még fűmagot sem szórhatnál le, nem hogy földmunkát végezni! Ezért az önkormányzat megbüntethetett volna! :D

2021. jún. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Termeszeteden onkormanyzati engedelyt kellett kerni a foldut felasashoz - ez a resz vedheto.

Megkerdeztem a vizszolgaltatot h miert nekem kell asnom - erre a sajat szerzodesi felteteleiket kuldtrk amiben valoban ez van. A kerdes h mennyite torvenyes ez igy ezt nem tudom hogy lehetne kideriteni

2021. jún. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez átverés. Az igyenesben olyat engedtek el, amit kb. vagy fel se számoltak, vagy eddig is max. pár ezer forint volt. Nekünk most a víz, úgy, hogy ott megy a gerinc vezeték 320 ezer forintba kerül. Igaz, ebben van egy beton vízóra akna is, de nem az a drága belőle. És a csatorna ebben nincs is benne...
2021. jún. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!