Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Van esélyünk "nyerni"?

Meowka kérdése:

Van esélyünk "nyerni"?

Figyelt kérdés

A sztori röviden, hogy édesapám összeveszett a polgármesteri jegyzővel. Nem beszélt vele szépen, mikor mar sokadjára baszogatott minket a semmiért. Ezt a házat nemrég vettük, és elég erősen felújításra szorult. A régi kerítést lebontottuk, és fel akartunk húzni ugyanoda egy szépet. Ekkor kezdett el ismét a jegyző pattogni, hogy egy régi telektérkép szerint az már nem a mi telkünk része, ahol volt a kerítés. Szuper, mert az a térkép szerint az egész utca el van csúszva, és aszerint a szomszéd fél nappalija pl a mienk. De mint tudjuk, ez nem így megy. Hívtunk földmérőt, és megmérte, hogy ahhol volt a régi kerítés, azzal együtt 120m2 a telek. Király, csak a hivatalos földhivatali papíron, meg az adásvételin is 140m2 van. Mondta a szakember, hogy nem lehet minden pontos, de a tűréshatár maximum 8m2 lehet. Tehát a telkünk alapból 120m2 és ha beljebb visszük annyival, amennyivel a polgármesteri mondja, akkor csak 110m2 lesz. A földmérő mondta, hogy ő kitűzi nekünk a kerítést a régi helyre (120m2) és beadhatja hivatalosan is, de a jegyző aztmondta, hogy nem megy bele. (Mellesleg a régi kerítéssel lenne egy vonalba a kerítés és a polgármesteri hivatal épülete is. A ház régi nagyon, de pl a google térképen is 2010es képen is lehet látni, hogy már akkor is ott volt a kerítés. Persze nyilván régebb óta is ott van, de kép bizonyítja, hogy LEGALÁBB 10éve már így van.

Bocsánat, hogy ilyen furán írtam, de a földmérő azt javasolta, hogy keressünk egy ügyvédet. Amivel nincs gondunk, csak én kicsit ráparáztam, hogy egyáltalán hogy lehetett ez? Jogilag kinek lesz igaza? A bíróság csak azértis dönthet a polgi javára?



2021. jún. 10. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:
72%

Most a polgármester, vagy a jegyző?

Mert a polgármester egy választott tisztség, a jogot nem ismeri. A jogot a jegyző képviseli egy önkormányzatnál.


Szerintem ti fogtok nyerni, részben a földmérő kitüzése miatt, másrészt a szokásjog alapján.

Amellett az utcaképbe is a régi szerint passzol, mert gondolom nem volt 2-3 méterrel kintebb a kerítésetek, mint a többieké.

Ennek tudatában keressetek fel ügyvédet és az ő JOGI szakvéleménye alapján indítsatok pert!

(A "polgi" nyilván meg akarta szerezni a házatokat valamilyen retyerutyájának és nem jött neki össze, ezért ellenségeskedik veletek.)

2021. jún. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
45%

Magyarországon nincs szokásjog.

A kerítés mindegy milyen és mikori nem feltétlen egyezik a jogi határral.

A jogi határ a szent.

Ha jól értem ez az utcai telekhatàr?!

Mert ebben az esetben semmit nem jelent a 10 év (még a 30 se) mert közteruletet nem lehet elbirtokolni.

Közel se biztos, hogy nyertek a pert.

Még esetleg perbe lehet hívni az eladót, mert ezek szerint félre tájékoztatott benneteket.

2021. jún. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!