Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Várható-e az építőanyagárak...

Várható-e az építőanyagárak emelkedése miatt, hogy házat építő családok sora menjen csődbe?

Figyelt kérdés
2021. jún. 13. 19:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Ez egy érdekes kérdés
2021. jún. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Gondolom erre bazírozol...
2021. jún. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Ezért nem szabad fillére kiszámított forintkákkal építkezésbe kezdeni!

Mert aztán marad a szerkezetkész ház, tetőig gyomokkal benőve és az idegbeteg család.

Rég elmúlt az az idő, amikor kalákában, lopott építőanyaggal nőttek ki a földből a kockaházak, mert az építkezés adott egy faluban rangot, nem a használt vásárlása.

Akinek ehhez van egy csepp érzéke, az megveszi jó áron a jó statikai állapotú használtat, beletesz még 10 milliót és egy saját ízlése szerint kialakított, jó házban lakik, ...miközben a telekért, kerítésért, garázsért, kertrendezésért jószerivel nem is fizetett.


És ezért fognak felmenni a használt házak, ha valaki még időben nem kap észbe.

2021. jún. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2-es, nem. Viszont érdekelne, mennyire várható egy ilyen csőd hullám és az milyen hatással lenne az ingatlanpiacra és ebből kifolyólag a gazdaságra. Nagyon sokan belevágtak építkezésbe a CSOK-ra támaszkodva, úgy hogy egyébként az anyagi helyzetük ezt nem tette volna lehetővé, viszont az építőanyagok ilyen drasztikus emelkedésére senki sem számított és ahol nem volt erre tartalék ott ez az építkezés leállásához, rosszabb esetben eladósodáshoz is vezethet.
2021. jún. 13. 20:25
 5/14 A kérdező kommentje:
3-as a használt igatlanok ára is az egekben van, lényegében csak annyival olcsóbb egy használt ház amennyiből fel lehet újítani és az még a jobb eset, ha ennyivel legalább olcsóbb mint az új.
2021. jún. 13. 20:28
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

#5

Csak ott azt és akkor csináltatsz meg, amikor pénzed van rá, de attól még lakhatsz benne, ha a fürdőben nem tetszik a csempe.

Egyébként nem tudom miről beszélsz, gondolom Budapestről!

Pest m-i (nem cigányos településen lakunk) Bp-től 35 km-re és itt 30-35 millióból kacsalábon forgó palotát kapsz.

Igaz, ki kell fogni, mert innen nem nagyon költöznek emberek, kihalásos alapon megy.

2021. jún. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Gondolom te vagy az aki a covid járvány idején is dörzsölte a tenyerét, hogy most aztán mindenki tönkre megy, és negyed áron vásárolhatsz ingatlant.

Sosem adod fel te nyomorult?

2021. jún. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7-e te vagy a nyomorult és ráadásul még szánalmasan primitív is vagy, hogy csak ilyen feltételezésekre telik tőled. Mint írtam a 4-es válaszomban, érdekel, hogy mi fog történni ezzel kapcsolatban. Egyébként biztos lesz egy réteg akik ezen fognak nyerészkedni, gondolom te is közéjük tartozol, ha csak erre tudsz következtetni.
2021. jún. 13. 20:53
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
7-es... Igen ő az...
2021. jún. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9-es kire gondoltok, hogy az vagyok? Csak mert most tettem fel először ilyen jellegű kérdést, és a Coviddal kapcsolatban nem tettem fel semmilyen kérdést sem még. Te se vagy egy észkomnbájn.
2021. jún. 13. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!