Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » ℙár hónap alatt közel megduplá...

ℙár hónap alatt közel megduplázódtak az építési anyag árak. Vissza fognak egyszer állni a régi árak, vagy így maradnak hosszú távon?

Figyelt kérdés

Ráadásul az építési vállalkozók is most emeltek a munkadíjaikon.

😡



2021. júl. 2. 01:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Valószínűleg maradnak még egy darabig, sőt, párommal további emelkedésre számítunk. Már nézegetjük a külföldi árakat is, mert az euró és fuvardíj ellenére is lehet olcsóbban jönnénk ki. Ennyiből talán szerencsések vagyunk, hogy mindketten fuvarozócégnél vagyunk. Javaslom, te is nézz körbe lengyel, szlovák, román oldalakon a magyart pedig lassan el kell felejteni ilyen árak mellett :D
2021. júl. 2. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Nem fog visszaállni, miért állna, amikor ezek mellett az árak mellett is hiány van… A faanyagokra már licitálnak a telepeken. Nemhogy visszaállni nem fog, de megy az még feljebb is.
2021. júl. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Azért magasak az árak, mert kevés építési anyag van, ezt mondják az építési vállalkozók és a kereskedők. Azt én is hallottam, hogy licitálnak arra a kevésre, ami van.

Aki már elkezde, annak be kell fejeznie valahogy az építkezést még ha millió forintokkal drágább lesz is. Pl ha a falak állnak, akkor már felépítteti a tetőt. Ezért viszik el drágán is.

Terveztem építkezést mert van régről egy építési telkem, de most nem kezdem el. Tavaly kiszámoltam mindent és még maradt is volna pénzem, de mostanában megint kiszámoltam és most már hitelt kellene felvennem. Megtehetem, hogy apránként építkezek, de úgy számolom, hogy első körben a tetőre már nem jutna (átlagos méretű ház).

Arra gondoltam, hogy kivárok, mert nem tudom, mi lesz később. De ha várok, akkor lehet, hogy még drágább lesz minden. Ha olcsóbb, akkor meg mérgelődni fogok, hogy most mindent amit tudtam megvettem drágán ahelyett, hogy vártam volna.

2021. júl. 2. 09:00
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

Semmikeppen se vagj bele ugy hogy nincs penzed befejezni, mert a vege az lesz hogy sose fejezed be, rengeteg ilyet lehet latni hogy felhuzzak falakat, meg 1-2 dolog, aztan ott all 20 evig mire lebontja a kovetkezo tulaj.

Problema hogy nem csak a kinalat csokkent le elmult evben, de minden olyan ember aki megtartotta munkajat annak annyi penze van mint eddig soha, mert nem tudja mire kolteni lezarasok alatt, es esz nelkul epitkeznek, felujitanak.

En tippem hogy 2-3 even belul normalizalodik a helyzet, de olyan arakra mint virus elott soha nem fog visszamenni.

2021. júl. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%

Szia négyes! Ez alatt mire gondoltál elsősorban? Milyen emberek tartották meg munkájukat, na és milyen munkák ezek, hogy ilyen rettenetesen sok pénzt termelnek, hogy tömegesen építkezésekbe tudtak fogni?


"Minden olyan ember, aki megtartotta munkáját, annak annyi pénze van, mint eddig soha, mert nem tudja mire költeni lezárások alatt, és ész nélkül építkeznek."

2021. júl. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%
4. A középosztálybeli ismerőseim egyikének sem emelkedett a fizetése az elmúlt két évben, ellenben az élelmiszerárak igen, szóval jóval kevesebb maradt a költeni valójuk, nemhogy még építkezzenek vagy felújítsanak, hanem pont lebeszélik magukat az álmaikról. Inkább ezek a nagy állami építkezések viszik gondolom az alapanyagokat, nem a családi fészerek és galériák.
2021. júl. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Azert jo fel evig iden es tavaly is otthon ultunk. Nem volt szinhaz, mozi, koncert, etterem, wellness. Szerintem is igy van, aki nem veszitette el a munkajat es a fent felsoroltakra nem koltott majdnem 1 evig, annak most jelentos megtakaritasa lett.

De ettol fuggetlenul a 3+3 millios csalados tamogatas is megdobta az arakat.

2021. júl. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
Akkor én valamit nagyon rosszul csináltam 🤔 Munkahelyem megmaradt, sőt, a covid alatt többet dolgoztam mint előtte. Nemhogy egy évig nem jártam ilyen helyekre (mozit leszámítva) de már évek óta nem. Az egyedüli "luxus" amire költöttem a covid előtt az a nyaralás volt. Na de azt sem úgy kell elképzelni, hogy a Maldív-szigeteken süttettem a hasam. Mégsincs több milliós megtakarításom, mert bizony a hitelt fizettem tovább. 🤷🏻‍♀️
2021. júl. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem, amennyit eddig ezekre költöttünk, most kajára költjük, ezekre meg idén már nem futja.
2021. júl. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ok, itt elsosorban azokra gondolok, akik a covid elott havi tobb tizezret koltottek mozira, wellnessre, koncertre. Ez egy evvel szamolva akar tobb szazezres tobblettpenzt is jelenthet.
2021. júl. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!