Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen anyaggal lehet (szokták...

Milyen anyaggal lehet (szokták) kitölteni a kerítés (és ház) beton alapja és a mellette lévő beton járda között lévő 2-3 cm széles rést, hogy ne tudjanak gyomok kinőni abban a vékony sávban?

Figyelt kérdés

Ebbe a sávba a szél is belehordhatja a gyomok magvát, amik aztán időről időre kihajtanak és nehezen eltávolíthatóak a szűk rés miatt.

Próbálkoztam gyomirtóval is, de ezzel is csak ideig óráig lehet elfogadhatóan megoldani a problémát. Ráadásul a visszaszáradó gyomok sem nyújtanak túl esztétikus látványt.


- Van valamilyen vegyszer, amivel meg lehet szüntetni a résben lévő talaj termőképességét?

- Vagy valamilyen anyag, amivel le lehet zárni a rést, hogy legalább új magokat ne hordjon bele a szél?

Folyékony kátrány? Valamilyen bitumenszerű anyag? Vagy egyéb kemikália, ami a vízállósága mellett flexibilis is és fagyálló is, és ellenáll az egyre szélsőségesebb időjárási viszonyainknak?

Mi lehet itt a megoldás?


Ha van köztetek, aki már találkozott hasonló problémával és sikerrel megoldotta, kérném, hogy ossza meg a számára bevált megoldást. Leginkább az érdekelne, hogy milyen anyaggal, hogyan és mikor (milyen régen) csinálta és milyen tapasztalatai vannak vele tartósság szempontjából. Köszönöm.



#járda #kerítés és járda közötti rés kitöltése #házalap és járda közötti rés kitöltése #vízálló, fagyálló, flexibilis réskitöltő anyagok
2021. júl. 9. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Nem lehet. A gyom még a félmillis résből is kibújik és nincs olyan szer, ami kipusztítja, mert az eső úgyis elver mindent, amit kiszórsz. Hiába mérgezed meg a földterületet, ha a szél újabb földet hord a régi tetejére. Kitöltheted betonnal is a rést, akkor annak a tetején fognak nőni a gyomok.

Lefedheted sötét fóliával, de az ellenálló fajok az alól is kinőnek idővel.

Én csak simán végigmegyek havi egyszer a területen gyomirtós-ecetes permettel és le van tudva a gond. Vagy ez, vagy húzkodás kézzel.

2021. júl. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Untam, hogy jönnek a gyomok, hangyák...száraz napok után minden fal melletti rést kitisztítottam, közönséges durva konyhasót tömködtem a résekbe, majd olvasztott bitument öntöttem végig(az utcán láttam hogy csinálják a munkások az aszfaltozás után) egy bádogbögrét csináltam csücskösre, ezt merítettem az olvasztott bitumenbe, majd vékony csíkban lezártam a só tetejét.

Ez tíz éve történt, azóta sehol semmi.


Probléma pipa.

2021. júl. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én is azt az utat szoktam járni, amiről az 1. válaszoló is írt, de már nagyon elegem van belőle. Kesztyűben nem lehet korrekten megfogni a gyomokat, ha éppen a kiszedegetés mellett döntenék, a gyomirtózás meg költséges is, és gusztustalanul néz ki az egész, amikor fonnyadnak, száradnak a gyomok. Csak jó pár nap után lehet eltakarítani a maradványukat, aztán 1-2 hét múlva minden kezdődik előröl ... Közel 40 fm az utcai kerítés és a járda melletti sáv, aztán jöhet udvaron belül körbe a ház alapja és járdái közötti rész. Szóval tényleg beleuntam és ezért is keresnék valami véglegesnek várható megoldást.


Ilyennek tűnik a 2. válaszoló megoldása.

Én is gondoltam olvasztott bitumenre, de nem tudom hol lehet venni ehhez való bitument, kátrányt. Csak Bitugél fantázianéven forgalmazott, és hozzá hasonló funkciójú termékeket láttam a neten, de azt az anyagot ismerem, az biztosan nem bitumen.

Te hol vettél olvasztható bitument?

2021. júl. 9. 15:02
 4/4 anonim ***** válasza:
74%
Szedd ki a gyomokat és híg betonnal, bitumennel öntsd tele a sávot.
2021. júl. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!