Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyiből jön ki egy kb 10*4...

Mennyiből jön ki egy kb 10*4 m-es medence építése?

Figyelt kérdés

Igen, tudom ne csináljam házilag de a kért ajánlatok alapján 8 Millió az ára kb:!

Viszont... külön-külön utána járva kőműves (medence test), fóliázással és gépészettel foglalkozó szakember összes ajánlata épp hogy eléri a 2 Milliót. Erre még extrák, hőszivattyú, homokszűrő... mindössze 3 Millió.

Akkor miért akarnak nekem 8-10 Millióért építeni?



#medenceépítés #épített medence #Medence építés házilag
2021. júl. 16. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Összekókányolják neked, aztán évente ráköltesz még 1-2 millát....

Megéri...?????

2021. júl. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor csináltasd velük. 2 évig fogják csinálni, mire mindegyik ráér egymás után, aztán ha folyat valamelyik cső az egész (!) medencét szét kell bontani és visszaépíteni előröl de még úgy sem garancia hogy megvan a lyuk. Garanciát meg ne várj tőlük.


Egyébként egy 60 m3-es medencére kevés a 8 millió áfásan számlásan mindentől. Valamit félreértettek az árajánlatot adó szakembereid.

2021. júl. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, csináltattál te már nagyobb munkát szakemberrel? Építkezés, vagy akár csak egy melléképület vagy akár egy kerítés felépítése, úgy hogy mindenhez külön szakmbert hívsz? Mire a végére érsz, az eredeti árajánlatot nyugodtan megduplázhatod, évekig fog tartani, a "szakemberek" csak ígérgetnek folyamtosan hogy a jövő héten jönnek és nem fognak jönni, az is lehet hogy a munka közben új embert kell keresned. És a legrosszabb, hogy ha valami nem lesz jó a végén (ami valószínű) mindenki másra fog mutogatni. A burkoló azt mondja azért nem jó a burkolás mert a kőműves szarul csinálta meg az alapot, a kőműves azt mondja az alap jó volt csak szarul burkolták.
2021. júl. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat de sajnos nem értek egyet. Utosó válaszadó: igen csináltam mostanában építkezést, épp benne vagyunk. Egy régi házat kívül belül csupasz tégláig levertünk és kisebb falakat átraktunk, ajtót bontottunk csuktunk! Mindenből a legjobb minőséget veszem, nem generál kivitelező csinálja!! Minden folyamatra árajánlatot kérek. Az anyagokat én számoltam ki és rendeltem meg.

Eredmény az lett hogy van egy vadi új gyönyörű 140m2-es házam, + 36m2 terasz 25 M-ból. Ha ezt felhúztam volna a 0-ról biztos, hogy több mint a duplája.

2021. júl. 17. 07:00
 5/9 A kérdező kommentje:
Beismerem nem kevés idő és ideg mindent és mindenkit összehangolni de nagyon is megéri, amit pedig tudok magam/magunk csináljuk.
2021. júl. 17. 07:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért tetted fel a kérdést ha nem érdekelnek a vélemények és csak a saját hülyeségedet mantrázod?
2021. júl. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6: tipikus GYK-kérdező....


Sok hasonló még oda is írja, hogy "légyszi, ne beszéljetek le róla", vagy "fikázás választ nem kérek".


:-D :-D


CSak a saját prekoncepcióját szeretné megerősítve látni....


Aztán majd pár hónap múlva kiír egy következő kérdést, hogy nem működik, szarul lett megcsinálva, stb. stb.....

2021. júl. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Eredmény az lett hogy van egy vadi új gyönyörű 140m2-es házam"

1. Az nem építkezés amit csinálsz, hanem felújítás.

2. Igen, vadi új a ház, kivéve a legfontosabb (és nem cserélhető, nagyon nehez és kötlségesen javítható) részét, a falakat és az alapot. Attól hogy felújítjátok, nem lezs vadi új a ház. Szerintem te nem vagy tisztában vele, hogy az új és a felújított között mi a különbség.

2021. júl. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elnézést ha úgy tűnt, hogy nem érdekelnek a válaszok. Épp ellenkezőleg... nem a sajátomat mantrázom, csak vártam volna pár pozitív hozzászolást (pl igen én is így csináltam) a megerősítéshez. Visszakérdeznék és nem csak a magam igaza végett. Ha szakember végzi a fóliázást miért kellene félnem a szivárgástól?
2021. júl. 19. 21:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!