Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Sima 150-es aulmínium csőkémén...

Sima 150-es aulmínium csőkéménybe bekötik a kondenzációs kazánt?

Figyelt kérdés

2007-ben vettem a házam, akkor volt egy kombi gázkazán, de sajnos nem érte meg megjavítani. Működött, de a melegvíz része szinte teljesen eldugult, az új alkatrész meg 80 ezer forint lett volna akkor, így inkább le lett szerelve, és a vegyestüzelésüt használtuk fával , ahogy az előző tulaj is, illetve az utóbbi években főleg klímával fütöttünk, és csak nulla fok alatt gyújtottam be. Illetve akkor azért sem lett eröltetve, mert szigetelés és régi ablakokkal, napi 20m3 gáz elment és mégcsak meleg sem volt.

Azóta lett szigetelés, és mindenhol ablakcsere, így gondolkodom, hogy talán érdemes volna venni kazánt, és újra gázzal fűteni, mert a tüzifaárak nem tudom hogy változtak, de a kéményes dolgok nemigazán tiszták nekem. Van egy 150-es belső és 200-as külső átmérőjű szigetelt, falon kívüli csőkéményem. Illetve írják, hogy alumíniummal is bélelnek téglakéményeket, akkor elvileg ezt is lehetne használni? Vagy mindenképpen át kellene ezt építeni ?


Köszi előre is a segítséget!



2021. júl. 19. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel zárt égésterű mind már, és kondenzációs, így duplacsöves kéményük van. A sima cső nem megfelelő.

A kivezetési megoldás, a felszerelés helyétől is függ.

Valamint, ahhoz, hogy a kondenzációs kazán kondenzáljon és nyújtsa a várt megtakarítást, ahhoz talán a fűtési rendszeren is kell alakítani. Nem mindegy az előremenő és visszatérő víz hőfoka. Vagy sima átlagos gázkazán teljesítményét nyújtja.

Javaslom, hogy beszélj pár kivitelező gázossal.

Kell e terveztetned, a kivezetés hol oldható meg, szükséges e a hatékony működéshez fűtés átalakítás. Ez utóbbit megfelelően és pontosan egy épületgépész tudja kiszámolni.

2021. júl. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Külön kazánházam van, ami a ház mellett, a garázsrészben van kialakítva, ebből megy a csúcsfal mellett a csőkémény, így ezt könnyű leszedni, és szükség esetén átalakítani hacsak belső csövet kell cserélni. Mondjuk az lenne a tuti ha ebbe a csőbe tudnék egy másikat betenni távtartóval. Úgy olvastam, hogy a kéményátalakítás meg nem engedélyköteles.

Gázcsonk meg ott van a régi kazán helyén, így elvileg ott sem szükséges tervezni, csak szerelőnek rákötni. Fűtés radiátoros, 22-18-15-ös rézcsővel megoldva, mindenhol elég nagy radiátorok vannak 160-180-asok. Gyerekekében 2db 120-as, mert az a terv, hogy idővel ketté lesz osztva a szoba. Sajna viszont puffertartálynak nincs hely a kazánházban.

2021. júl. 19. 14:57
 3/7 anonim válasza:
Nem
2021. júl. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gázfűtésnél nem kell puffertartály. A kéményt engedélyeztetik. A csonk kevés, a tervben szerepel a fogyasztó teljesítménye. Plussz a teljes gázrendszeredet felülvizsgálják. Ha valami hiányzik, be sem kötik a kazánodat
2021. júl. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nemigazán értem, minek kell ennyire túlbonyorítani a dolgot, de persze nem vita miatt írom. Eleve volt is régen gázkazán, és nagyobbat nem is akarok mint amilyen le lett szedve, max, hogy nem akarok kombit, vagyis csak fűtés . Ez a szülői házam amit megvettem, így tudom, hogy a 90-es években lett bevezetve a gáz, és két kazánunk is volt, egy Beretta és egy Sanuer Duval mégsem kellett a cserekor semmiféle felülvizsgálat, csak szerelő. Igaz akkor a kémény nem volt téma.

Csonkot pedig úgy értem, hogy ott van a kazánházban a régi kazán helye mellett ledugózva. A puffertartály meg olyan szempontból lenne jó, hogy nélküle a kevés víz miatt nagyon hamar lehűlnek a radiátorok.

2021. júl. 19. 17:06
 6/7 anonim ***** válasza:

A meglévő kéménybe belehúznak egy 80mm átmérőjű műanyag, vagy rozsdamentes csövet a hozzá való távtartókkal és bekötő idomokkal.

A régi kémény és a belső cső közötti hézagban fog bejönni a friss levegő. Ez a jobbik megoldás, mert előmelegíti a kazánba beáramló friss levegőt, tehát jobban kihasználja a gázban rejlő energiát.


De zsokták úgy is csinálni, hogy a kazán a friss levegőt a lakásból kapja, akkor külön gondoskodni kell a lakásban állandóan nyitott légbevezetőről.


Alumínium csövet már nem használnak kéményhez.

2021. okt. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jobb fajta digitális hőfokszabályzó kell és állandóan meleg lesz a radiátor.

Puffert akkor tegyél, ha vízteres kandallóval akarsz fűteni.

Nekem Honeywell CM67 van, nincs rá panasz.

2021. okt. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!