Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan zajlik egy ház felépítése?

Hogyan zajlik egy ház felépítése?

Figyelt kérdés

Sokszor hallok ismerősöktől vagy olvasok az interneten házépítéssel / -felújítással kapcsolatos szavakat, amiknek nem értem pontosan a jelentését. Ilyenekre gondolok például hogy glett és malter (mi köztük a különbség), födém, alternatív kapcsoló, merevítés stb stb...


Őszintén szólva szeretném, ha nem csak az egyes szavaknak utánaolvasva lennék jártas a témában, hanem "teljes egészében" látnám, hogy milyen munkákkal jár (vagy járhat) egy ház építése vagy komolyabb felújítása. Tehát egy építőiparban jártas személy segítségét kérném, hogy foglalja össze röviden (vagy akár hosszabban, ha van kedve és ideje) az ezzel kapcsolatos munkálatokat, az alapozástól a tetőépítésig.


Előre is köszönöm.



2021. aug. 2. 18:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
25%
Megveszed a telket. Először a beton alapot rakják le utána elkezdik téglával (ha téglaház) felhúzni a falakat. A téglákat malterral "ragasztják" össze. Miután áll a ház glettel bevonják a falakat hogy lehessen rá festeni. Lefestik a falakat. Miközben építik a falakat az elektromérnök segítségével a vezetékeket is beépítik. Amiket aztán a tervrajz szerint kivezetnek a falból. Felrakják a falra a villany és egyéb kapcsolókat. Ha van radiátor (mert mondjuk nem padlófűtés van) akkor azt Felrakják. Az nyílászárókat is beillesztik, kint szigetelnek, glettelnek és festenek is. Bevezetik a gázt és áramot. Csempéznek ahol kell. És berakják a csapokat, vécé(ke)t, a fürdőkádat vagy zuhanyzót. Utána lehet is költözni. Beépítik a konyhabútort és bebútorozzák a házat.
2021. aug. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%

Guglizz rá a neten szakközepes tankönyvekre meg szakmai szótárra!


Nem gondolhatod komolyan h itt valaki parcmondatban el tudja magyarazni egy szerteágazó tevekenyseg minden csínját bínját...😎

2021. aug. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Akkor kérlek linkeljetek megfelelő minőségű olvasmányt.
2021. aug. 2. 19:19
 4/21 anonim ***** válasza:
67%
Nincs bevezetve hozzátok a google? 😂😎
2021. aug. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
65%

1-es nagyon elnagyoltan irta le, nem jo valasz.


Peldaul kihagyta hogy a haz tervei alapjan egy geodéta kiméri, kitűzi a sávalap helyét. A sávalap egy kb 50x90 cm (statikai tervek alapján) árokba kerulo vasalt beton. Es akkor hogy mi az a vasalt beton, mikyen betonminoseg, hogyan kell vasalni, hogyan kell onteni a betont. Stb stb ezert nem fogja senki ide leirni az egeszet mert nagyon hosszu

2021. aug. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

#5 nagyjából írtam le nem mentem bele a részletekbe

#1 voltam

2021. aug. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

#4


Be van vezetve, de ezekre a keresésére kidob 100000 magyar nyelvű találatot, és nincsen időm egyesével ellenőrizni mindet. Tehát ezért mondom, hogy ha valaki esetleg ismer egy jó oldalt, linkelje.

2021. aug. 3. 10:19
 8/21 anonim ***** válasza:
24%

7: aha.... neked nincs időd, de mások idejével akarsz gazdálkodni, hogy ezt a fáradságot vegyék le rólad....


LOL

2021. aug. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%
8-as amugy en sem talaltam még àtfogò, részletes leìrást a google segitsegével sem... nem nagyon van ilyen szerintem
2021. aug. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
24%

Tessék, tipikus google legelső találat....


[link]


betűnként felsorolva mindenféle szakkifejezés, magyarázattal.

2021. aug. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!