Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Betonozás betonkeverő autóval...

Betonozás betonkeverő autóval így kivitelezhető lehet?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet: van egy területünk ahova hamarosan építeni szeretnénk. Kicsit szűkös a bejárat (két ház között egy kis utcában kell elmenni aminek a végén egy enyhébb kanyar is van). Megnézettem több betonos céggel, hogy a betonkeverő autó el tud-e menni a kanyar miatt. Egyik sem adott egyértelmű választ. Azt mondták, hogy ha úgyis kell kavicsot rendeljek akkor amikor hozzák azt nagy kocsival akkor kiderül. Ezeknek a cégeknek mind 9 m3-es és hosszabb betonkeverő autóik vannak.

Én méregettem a helyet és kaptam még egy céget akinek van egy rövidebb, kb 8,2 m hosszú, 7 m3 betont szállítani tudó autója. Nekem úgy tűnik, hogy ez könnyen elmegy majd.

A kérdés a következő lenne: Okozhat-e problémát a végeredmény minőségében ha ez az egy kisebb autó kb. 7x vagy 8x kell forduljon, hogy az alapba beöntse az összes betont. Tehát nem folyamatosan hordják két három autóval hanem egy végzi az egészet és a leöntések között eltelik valamennyi idő (pl. 1,5 - 2 óra). A betonkeverő üzem és a leöntés helye között van egy kb. 40 perces út.



2021. aug. 25. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
előtte beszélj egy betonkeverő sofőrrel..sok bajt megelőzhetsz.
2021. aug. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Épült arra más ház is? Ne legyél már életképtelen
2021. aug. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobb 4 tengelyes mixer fordulékonyabb,mint a rövidebb 3 tengelyes. De ez legyen a sofőr gondja. Alapot betonozni betonpumpával szoktak mostanában,és felváltja hordják a mixerek. Azok nem betonkeverők,hanem forgatják a kész beletöltött betont,hogy ne induljon be a kötés.
2021. aug. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem okoz gondot két réteg között 1-2 óra.
2021. aug. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!