Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Külterületi zártkertre mobilhá...

Külterületi zártkertre mobilház építés?

Figyelt kérdés

Szőlőhegyen van egy 0,5 ha részben körülkerített külterületi zártkertem.

Van egy Norton kutam 40m mély

bevizsgálva ivóvíz minőségű.

Ezen kívül semmilyen közmű nem található meg a telken.


Arra gondoltam építek egy kerti zuhanyzót a telekre egy csapos műanyag ballont helyezek a zuhanyzó tetejére ahová aggregátor és egy szivattyú segítségével juttatom fel a vizet.


Wc megfelelő egy kerti kinti pottyantós.

Az érdekelne,hogy villanyt és áramot a majd épülő mobilházba hogy tudnék bekötni.


Gondoltam,napelemre,

szélturbinára,akkumulátorra ami inverteres megoldással használnék.


Azért jó mert a telek 800 méterre van a legközelebbi lakott településtől.

A covid járvány ideje alatt kissé elegem lett az emberekből.


A ja igen 5000m2 és 3% a telek beépíthetősége.



2021. aug. 25. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:

2 kWp napelem 300 Ah akksival nagyjából egy millió körül van, bár télen csak a világításra lesz elég.

Szélturbina felejtős, 40-50 km/h szélsebesség felett termel számottevő energiát.

Aggregátorral nagyjából 200 ft körül termelsz 1 kWh villanyt (a nappali tarifás 44 Ft)

2021. aug. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gondolom csak nyaraló lenne, szóval fűtés nem kell (ha mégis, akkor azt jelen helyzetben egyértelműen fával érdemes kivitelezni).


Akkumulátor+inverter mindenképpen kell, mert világítani, telefont tölteni stb. akkor is kell amikor nem süt a nap, nem fúj a szé, nem megy az áramfejlesztő. De szerintem még azzal együtt sem lehet ésszerű áron értékelhető teljesítményű áramot "csinálni", egyik megoldással sem. A napelem igazából akkor gazdaságos, ha ott van a végtelen energiát adó és végtelen fölösleges energiát felvevő hálózat (persze akkor is csak megfelelő díjelszámolás mellett). Szigetüzemben nagyon rossz lesz a hatékonysága.

Az áramfejlesztő valóban jóval drágábban állítja elő az áramot, cserébe bekerülései költsége egy hasonló teljesítményű napelemes rendszerhez képest minimális. Persze akkumulátorral ezt is célszerű kiegészíteni, hogy az 5 W-os telefontöltéshez ne kelljen a 3000 W-os motort beindítani.

Szóval vagy veszel napelemet (akksival, inverterrel stb.) tokkal-vonóval ~2 millióért és ingyen áramod lesz. Vagy benzines áramfejlesztőt szintén akksival (ehhez jóval kisebb akksi is elég mint a napelemhez, mert bármikor be tudod indítani) ennek az ötödéért, cserébe rohadt drágán (0,5-0,8 liter benzin/kWh) lesz áramod. De legalább nem kell parázni hogy nem süt a nap, jön egy borúsabb hét stb.

2021. aug. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2

Nem nyaraló,hanem állandó lakhatás lenne a cél.

2021. aug. 31. 18:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor marad az áramfejlesztő, amennyiben igényled a háztartási gépeket, viszont jó drága lesz a rezsid.
2021. aug. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!