Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kerti medence alá mit ajánlotok?

Kerti medence alá mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy kerti medencét (vagy felfújhatósat, vagy alumínium szerkezeteset), kb 2x2m nagyságút. Én arra gondoltam, hogy azt a helyet lebetonozom, de esetleg elég lehet az is, ha kisimítom és finom homokkal leterítem?

Ha betonozás mellett döntök milyen vastagságút érdemes, illetve a beton alá mit tegyek?



2021. aug. 31. 10:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Beton annyiból jobb lenne, hogy az eső nem mossa szét, stabilabb.
2021. aug. 31. 10:34
 2/4 anonim ***** válasza:
Nézd, ha 20 évben gondolkodsz akkor 10 cm C25 beton + 15x15cm acélháló. Pár éves távlatban: geotextília, felette homok vagy finom sóder. 40 centis járólappal körbe rakod, hogy ne kelljen sárban tapicskolni.
2021. aug. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A beton alá mehet a legolcsóbb murva, csak jól tömörítsd le.
2021. aug. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én tennék hőszigetelést is, hogy ne szippantsa ki a meleget majd a vízből, meg betonhálót is.


Amúgy legelőször nézzed meg, hogy mekkora medencék kaphatóak, és legyen nagyobb a beton, hogy körbejárható legyen és ne vigyétek bele majd a koszt.

De legfőképpen vízszintes legyen.

2021. aug. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!