Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miből vesznek új házat? Nagyo...

Miből vesznek új házat? Nagyon érdekel a kérdés, mert van egy lakásunk, ami ér 28-30 milliót, mégse tudunk megvenni egy 50-60 milliós házat. Mégis azt látom, hogy mindenki sorra költözik ilyenbe, akar albérletből is. Hogy??

Figyelt kérdés
Van 1 gyerekünk, de ha 3 rá felvesszük a csokot se jönne ki 50-60 millió, na meg ki akar ennyi hitelt a nyakába.. azt érzem, hogy nem hogy újat, de használtat se tudunk venni, azok is 40-50 milliók. Mindenki felvesz 20-30 millió hitelt?

2021. szept. 20. 19:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd, most ilyen alapon nektek hogy van 30 milliós lakásotok?
2021. szept. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem 30 millióért vettük. :) 10 volt anno.
2021. szept. 20. 19:55
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Ne panaszkodj, ha van egy 30 millás lakásod!
2021. szept. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Rengetek opció van.

1, volt egy tehermentes lakásuk és eladták, valamint vettek fel mellé pl 10 millió babavárót

2, volt egy lakásuk és örököltek egy kis pénzt és abból már futotta házra

3, volt egy lakásuk és az évek alatt még félretették a különbözetet munkával.

4, full hitel

5, külföldi munka

6, piacképes fizetés (pl 2 mérnök)

7, ezek kombinációja

2021. szept. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmilyen nincs én örülnék neki ha nekem is lenne az ami neked van. Vagy akár csak a fele vagy a negyede összeget érő lakásom vagy házam lenne.

Értem a kérdést viszont azt nem miért nem jó ez így nektek. Vagy ha másik kell miért nem vesztek úgy ameddig a takaró ér ? Miert fontos egyáltalán az embereknek hogy több milliós házuk vagy lakásuk legyen? Nekem a lényeg az lenne hogy stabil a fal meg pl a vezetékek stb . Ki legyen festve legyen normális padló. Tiszta legyen és olcsóbb bútorokból is vannak szépek pl. A lényeg meg van fedél a fej felett. Sosem értettem mire jó ez a több millás ház .

2021. szept. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Sajnos itt Debrecenben egy lepukkant ház is 40millió forint, amire kellene még költeni több milliót. Persze, örülünk, hogy ez is van, de nincs udvar (panel) és 2 gyerekkel már kicsi lenne. Sajnos a környéken sem olcsóbbak a házak és várhatóan nem is lesznek olcsóbbak.
2021. szept. 20. 21:04
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

Nekem anyámék most költöznek egy 60 milliós lakásba.

Ért 40-et a régi házu(n)k, mellé ketten együtt havi ~2 milliót visznek haza nettóban, a már említett piacképes (pont mérnöki) fizetéssel.

2021. szept. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Mi úgy vettük, hogy 10 milla önerő + 10 milla babaváró + 30 millió hitel.


Nekünk is van lakásunk, meg volt még plusz 15 milliónk, de úgy gondoltuk, hogy évi 5-8% hozamot fog hozni (a hitel 3,1-et visz biztosítással), így semmivel nem lettünk volna beljebb, ha belerakjuk hitel helyett, így meg évi 300-600 ezer forintot hoz. Ráadásul így a gyerekek megszületése után a hitelelengedés (ha még lesz), többet ad.


Mivel 100% fedezetünk van, így nagyon nem aggódunk amiatt, hogy leesnek az ingatlanárak, valahogy ki fogjuk húzni.


Szerintem amúgy a jelenlegi környezet épp a magas bevételüeknek kedvez (vagy ők fognak rajta nagyot bukni, ha nem lesz infláció vagy elbocsájtások jönnek).

2021. szept. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azt látom, hogy hitelből. Van pesti barátaink, akik huszonévesen kb. 30-40 millió hitelnél járnak, bár ők 1 millió nettót visznek haza havonta, így nem félnek.

Mi építkezünk ugyanennyi idősen, 17 millió hitelt vettünk fel, a többi saját félretett pénz és szülői segítség, de mi 95nm2-es házat építünk. Lehetne nagyobbat több hitelből, de a fizum 20%-nál nem fizetek több hitelt

2021. szept. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
97%

Ne sértődj meg kedves kérdező, de nagyon szűklátókörű vagy. Van egy 30 milliós lakásod, ez az "alaphelyzet", és a kérdés az hogy másnak honnan van 60 miliós? Akinek csak 10 milliós falusi parasztháza van, az azt kérdezhetné neked honnan van 30 milliós lakásod? Akinek semmilye nincs, azt kérdezhetné neki honnan van 10 milliós parasztháza? Akinek meg 60 milliós lakása van, azt kérdezhetné másnak honnan van 150 milliós villája.

Miért pont a 30 és 60 millió között húzod meg azt a határt, ahol felmerül a "honnan"?


Egyébként elég egyszerű, például onnan, hogy pontosan kétszer annyit költöttek életük során ingatlanra, mint te. Kétszer annyit tettek félre, kétszer annyi szülői segítséget kaptak, kétszer annyit örököltek, kétszer annyi hitelt vettek fel, 10 milliós helyett 20 milliós lakást vettek régen ami most nem 30 hanem 60 milliót ér stb.

Ha meg az a kérdés, hogy 150 milliós ingatlanja honnan van embereknek, akkor az előbbiekbe kétszer helyett ötszört helyettesíts be.

2021. szept. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!