Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A mai megoldásokkal 10x10, v....

A mai megoldásokkal 10x10, v. 12x12 méter alapterületű sátortetőt szék-állások és (padlás) gerendák nélkül lehet már építtetni? Azaz: minél üresebb legyen a sátortető "közepe". Amerikai házaknál lehet ilyesmit látni. Tér-érzetet, belmagasságot növel.

Figyelt kérdés

Esetleg 8x15 méter alapterületű nyeregtetőt (továbbra is a fenti teljes "üresség" megléte mellett)?


Észak-Amerikában lehet ilyen megoldásokkal találkozni. A 2.7, vagy 3 méteres szoba belmagasságát növeli, vagy toldja meg a felette felépített üres sátortető újabb néhány méterrel. Ezeken sokszor csak kakasülő van a csúcshoz közel, tehát valóban majdnem teljesen üres a tető, de értelemszerűen ezzel együtt a szoba is. Se (födém) gerendák, se fogó-párok, teljesen üres. Csak talp-szelemenek, szarufák, illetve fent esetlegesen kakasülők. A tér-érzetet maximalizálja ez a padlótól csúcsig tartó, légüres, nyitott tér.



2021. szept. 22. 13:40
 1/7 A kérdező kommentje:

Valahogy így kell elképzelni - színesítő példák a fenti leíró részhez, kiegészítésként:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Csak tetőablakok nélkül (már amelyik fényképen van egyáltalán tetőablak).

2021. szept. 22. 14:06
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem csinálnám ilyenre.

De biztos meglehet , mint ahogy a képek is mutatják.

Borzasztó nagy tér lesz és azt feleslegesen kell felfűteni és nyáron meg hűteni.

A tető szegetelésről meg nem is beszélve, sokall nagyobb felületet kell hőszigetelni mint egy vizszintes födémnél.

2021. szept. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, a túl hideg-meleg-gel magam is tisztában vagyok.


De akkor ezek szerint lehet így építtetni sátortetőket szakemberekkel - hazánkban is?

2021. szept. 23. 15:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Ragasztott fa vagy acél I gerendák fognak kelleni. Kivitelező előre fog köszönni neked sokáig. Szép pénzt fogsz kifizetni.
2021. szept. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De ugye arra érted a ragasztott fa BSH gerendákat, amire én is utaltam? Illetve amik a fényképeken is láthatóak?

Tehát semmi vízszintes, tér-elválasztó gerendázat, sem lenti (vízszintes) fogópárok, minden szépen úgy "üres", ahogy annak majd lennie kell?

2021. szept. 23. 15:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek álmennyezettek ,a legtöbb képen tul vékony a gerendázat ,a lamberia is túl hosszú.
2021. szept. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olyan 7-8 mèterig jól elvan egy tető üres fedèlszèkkel, de az már egy baromi nagy szoba. Gondolj bele, mondjuk arányosan 6 mèter a mèlysège akkor az 48 m2. Ennèl a kèpeid nagy rèsze kisebb. Szóval igen, van rá lehetősèg.
2021. szept. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!