Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Anyagmennyiséget,hogy lehet...

Anyagmennyiséget,hogy lehet kiszámolni ami depóniában van?

Figyelt kérdés
Például törtbeton vagy sóder tehát ami trapézos alakú,m3-ben?

2021. szept. 24. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha tudod a méreteket és nagyjából szabályos formájú a kupac akkor igen. Persze nem pontosan, de kb. Ha jól értem a kérdést.
2021. szept. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az átmérő vagy a magasság tudatában már lehet közelítő számítást végezni. Minden anyagnak van egy természetes rézsűszöge(meredeksége), amit egy kupacba rakva felvesz.

Persze, ha a magasság és az átmérő is ismert, akkor pontosabb számítást lehet végezni, mint csak az egyik adattal és az adott anyag rézsűszögét táblázatból kinézve.

2021. szept. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem.Ha az átmérőt és a magasságot megmérném,bár a magasságot kicsit nehezebb egy nagy kupac esetén mondjuk 20 m3-nél nem tudom mivel lehetne,akkor már csak a szöget kell? És azt milyen testnek a képletével kell,kúp vagy csonkakúp?
2021. szept. 24. 21:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát attól függ természetesen, hogy kúp vagy csonkakúp alakú! A szög nem kell hozzá, csak a magasság, meg az átmérő, ill. ha csonkakúp akkor mindkét átmérő. De van hozzájuk kalkulátor is:


[link]

2021. szept. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!