Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Fújható üveggyapot ár?

Fújható üveggyapot ár?

Figyelt kérdés

Ki mikor, és mennyiért csináltatta?

Vélemény?



2021. okt. 7. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

üveggyapot amit fújnak? le vagyok maradva, nem hallottam ilyenről.

Fújható szigetelésből van papír alapú, van PUR alapú, van PIR alapú.

2021. okt. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
És van üveggyapot és fagyapot is fújható.
2021. okt. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg le vagyok maradva...illetve szerintem láttam ilyen anyagot nemrég, fehér színe van és nagyon finom szerkezetű. Mivel az üveggyapot nem éghető anyag ezért biztosan jó választás, a kártevők sem szeretik, jobb mint a papír vagy más cellúoz alapú szigetelés, mert azok éghetőek csak bórral vagy más égés csökkentő anyaggal kezelik. A papír alapú szigetelést egy rágcsáló simán átrágja, mintha ott sem lett volna. A hab alakú szigetelések nagyon jó hangszigetelők, jó hőszigetelők is, bár ezek is éghetők.
2021. okt. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azon múlik mit szeretnél szigetelni vele. Van ahova tökéletes a fújható szigetelés, és van ahova a lap szigetelés jóval hatékonyabb és olcsóbb. Attól is függ, aki befújja az mennyire van topon. Mert már hőkameráztam olyan házat ahol hézagos volt a befújt szigetelés.
2021. okt. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
0%
közelébe nem mennék ilyen háznak egyből rákos lennék tuti
2021. okt. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Padlást szigetelnénk.

Jókat írnak róla ahogy érdeklődtem, csak az ára húzós:

3110ft/m2/10 cm.

Plusz felmérési díj 25ezer Ft.


[link]

2021. okt. 8. 07:27
 7/7 anonim ***** válasza:
A padlásnál csak akkor indokolt a fújható szigetelés, ha szerkezet már ki van építve és nem akarod megbontani. Ha a födémet akarod szigetelni vízszintesen, akkor rolni, ha szarufák között, akkor táblásított anyag, jóval olcsóbb mint a befújt szigetelés és mivel látod hol van még hézag vagy üreg ezért precízebben lehet elkészíteni. A befújt szigetelés arra megoldás, amikor valami miatta régi szigetelést meg kell bontani vagy megsérült és nem lehet hozzáférni rendesen. A befújt szigetelésnél gyakran előfordul, hogy bármennyire is figyel a kivitelező maradnak üregek ahova nem jut anyag, habos szigetelések esetén erre kisebb az esély.
2021. okt. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!