Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A kültéri fagyálló flexibilis...

A kültéri fagyálló flexibilis burkolatragasztók fúgázásra is használhatók?

Figyelt kérdés

Fedetlen teraszt burkolnék teraszlappal. A lapokat leragasztanám kültéri flexibilis fagyálló ragasztóval, és ha lehetne ugyanazt a ragasztót használnám a lapok közötti rések kifugázására is.

Működhet ez így, vagy van olyan speciálisa kültéri flexibilis fagyálló fugázóanyag, amit ilyen helyeken kell használni?



#kültéri fagyálló flexibilis ragasztó #kültéri fagyálló flexibilis fugázó #teraszlap ragasztása betonra #térkő ragasztása betonra #térkő fugázása
2021. okt. 9. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Más anyaggal kell fugázni.

2021. okt. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy “apróság”:

Gondolj bele, hogy fugázás után a ragasztót hogy törlöd le nyom nélkül a lapokról?

2021. okt. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

2: Az általad felvetett probléma nem "apróság". Jogos az észrevételed.


Én -bár a kérdésfeltevéseben azt írtam- valójában nem teraszt burkolnék a teraszlappal, hanem kerti utak (kisebb területek, teraszok) melletti beton lábazatok tetejére tenném a lapokat, fedőlapként. Gyakorlatilag csak a rövid oldalaik érintkeznének, így csak ezek közé kerülne fuga. Számomra kézenfekvő lenne, hogy ugyanazzal a ragasztó anyaggal oldjam meg a fugázást, amivel a lapokat a betonra ragasztom. Akár a ragasztással egy ütemben.

(Nem akartam túlrészletezni a kérdésfeltevésemben, hogy milyen helyen használnám, de így utólag be kell lássam, célravezetőbb lett volna.)


Elkerülendő, hogy a ragasztóval összekenjem a lapok szélét maszkolószalaggal leragasztanám a lapok fugázással érintett éleit, így nem kenődne a ragasztó a lapok látszó felületére. Tisztában vagyok vele, hogy egy nagyobb összefüggő felületnél ez igen macerás lenne, amivel nem lenne érdemes foglalkozni, hiszen vannak kifejezetten ilyen helyekre kifejlesztett fugázók.

2021. okt. 11. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!