Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Amikor egy új építésű ingatlan...

Amikor egy új építésű ingatlannál az építtetőtől fenntartások érkeznek be a földhivatalba, az pontosan mit jelent?

Figyelt kérdés

2021. okt. 18. 08:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Dolgoztam földhivatalban mint geodéta, de a kérdést nem értem.
2021. okt. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező arra gondolhat, hogy széljegyre kerül az építtető, mert a házat a telekkel együtt veszi meg a generálkivitelezőtől. De aztán lehet, hogy valami sületlenség az egész
2021. okt. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Valami ilyesmi, igen. A kivitelező kölcsönökből építkezik, vagyis legalább 6 ember adott neki pénzt. Két éve kapott építési envedélyt a társasház, 17 lakásra, ebből a felső szinteket tovább osztotta, ami azt jelenti, hogy ami korábban egy lakásnak számított, az most kettő lett, és egy hejrajszi számot kapott. Meg akartam kérdezni a földhivatalt, hogy ha az építtető x mennyiségű lakásra kap engedélyt, de később azokat tovább bontja, megkaphatja-e a használatbavételi engedélyt. Az volt a válasza, hogy a hiteleket látja, hogy még megvannak, elvileg a helyrajzi szám szerinti szétbontás lehetséges. Az építkezés ugyan halad, de a két évvel ezelőtt beadott építési engedélyen kívül egyelőre nem kaptak mást, viszont fenntartások érkeztek be. Lehetséges, hogy én lennék az egyik "fenntartás"? Szándéknyilatkozatot fizettem ki az egyik ilyen lakásra (akkor még nem tudtam, hogy nem 1/1-es ingatlan, mivel nem mondták el), később túl bonyolultnak találtam a dolgot, és vissza akartam mondani az egészet.
2021. okt. 18. 11:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem értem mi a gond. Az építkezés halad, a helyrajzi számokat elintézi a generál, a fenntartások pedig a széljegyzeten vannak. Amit leírtál az szerint minden szépen halad az építkezés. A kölcsön pedig nem tudom hogy jön a fenntartáshoz.
2021. okt. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!