Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Régi ház bontás és új építés,...

Régi ház bontás és új építés, érdemes?

Figyelt kérdés

Már olvastam más hasonló bejegyzést itt, de érdekelne az én esetemről ki mit tanácsol.

Van a nagyszülőknek egy elég széles telek ami eladó, van ezen egy kis nagyon régi vályog ház, amit már nem lehet felújjítani, az állapota miatt, ennek az alap területe kb 60 nm. Illetve a telek másik részén szintén van egy kisház ami kb 30nm alapterületű DE sokkal jobb állapotban van.

Na most itt az a kérdés, mi a legköltséghatékonyabb megoldás: Lebontani a 60nm es részt és újra épiteni? vagy pedig inkabb a 30 nm-s ház részt, kibőviteni? Vagy pedig felejtsem el és inkább venni egy felújjitandó házat?



2021. okt. 28. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a fő kérdés mennyire hogy szeretnéd bővíteni a 30 négyzetmétert? Ha egy kis szobát akarsz hozzátoldani akkor LEHET hogy megéri, de ha mondjuk +80 négyzetmétert akkor biztos hogy felejtős a hozzáépítés.
2021. okt. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha széles a telek, akkor egyértelműen bontani a régi házat, és egy korszerű újat építeni. A másik toldása az sosem lesz igazi öröm.


A kulcsrakész új verhetetlen.

2021. okt. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a vályog felújíthatatlan, bontandó állapotban van, akkor azt mindegyik opció esetén le kell bontani, mert azontúl, hogy borzalmas látvány egy roskadozó, düledező rom, még életveszélyes is.

Ha továbblépsz és másutt keresgélsz akkor is le kell bontanod, ha olyan állapotban van, mert ha beköltözik valami hívatlan vendég és rádől a ház, téged vesznek elő, akármilyen mókásan hangzik.


Nem ismerjük az anyagi lehetőségeidet, hogy egy építkezés a minimum 400-500ezres m2 árával mennyire fér a büdzsédbe, de én tuti nem fognék bele, mert volt benne részem.


Amit én csinálnék:

Lebontatnám a düledező vályogot (1-1,5M) és amikor tiszta a telek, eladnám a 30 m2-es akármivel együtt.

Utána vennék egy normális nagyságú, jó statikai állapotú (falak, tető) nem vizes felújítandót, amit a saját tempómban, a saját ízlésemre formálok.

2021. okt. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 mindentudó99 ***** válasza:
60%
A szomszédom megvett egy romhalmaz vájogot. Hátul elkezdte bontani és építi ujjá. Mire kész lesz teljesen új háza lesz. Persze engedély nélkül.
2021. okt. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!