Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mesterséges "dombházak"...

Mesterséges "dombházak" esetén milyen/mekkora ráhordatott földvastagság kell(ene) ahhoz, h. a betörőknek addig tartson az "ásás", míg a rendőrség kiér, hogy ne tudjanak bejutni, ne vigyenek el semmit bentről? (Mű-dombházak: néminemű magyarázat lent.)

Figyelt kérdés

(Mű-dombházak: mintha egy kisebb/alacsonyabb [realisztikusnak tűnő] dombba fúrták/ásták volna ezen ingatlanok [nagyobb] termeit, illetve [kisebb] szobáit. Például [akár] olyan helyen dombházat létesítve, ami egyébként teljesen sík. Láttam már ilyet is: egy alföldi ház volt.

Jól feltételezem, hogy egy ilyet azért "könnyebb..." létesíteni, mint egy igazi dombba beásatni a szobákat, termeket? Ahol ráadásként még csak nem is biztos, hogy lesz tufa réteg?)


<<<<>>>>


A fenti kérdéshez kiegészítésként egy másik még: mekkora vázkerámia-tégla (és vasbeton födém) vastagság kell(ene... nyilván csupán elméletben) ahhoz, hogy ezt a ráhordatott föld mennyiséget biztonságosan évtizedeken át meg is tudja tartani a falazat?


Pontosan ezt nem lehet itt megmondani, nyilvánvaló, ezért a kérdés az, hogy kisebb, vagy nagyobb vaskosságokra kell számítani? Elég lehet például két 38-as, vagy 44-es sor (kötésben rakva) a fenti elvárt (minimum tíz percig ásós) földvastagság biztonságos megtartásához? Vagy jóval több, mint egy méter (vagy akár másfél méternél is nagyobb?) téglafal vastagság lehet szükséges?

(Elméleti kérdés ide, vagy oda, sokan itt a teória szintjén is a betonacél szerkezetet fogják javasolni, valahol igazat adok nekik, de nem túlságosan [megkockáztatom: már-már megfizethetetlenül] drága lett manapság a beton?! Még ha valaki tehetősebb [tehetősebb - nem igazán gazdag], mint az átlag, hogy ilyen egyedi hangulatú házakat építsen, még az ő számára is?)


<<<<>>>>


Nyilván itt két gyenge pont azért maradni fog: a tökéletes vízszigetelés (hiszen nem beszélhetünk hagyományos cserepes/zsindelyes tetőszerkezetről) és a (kevés, de azért így is elég bejutási felületet adó) nyílászárók megléte. Vízszigetelést még csak-csak meg lehet oldani, hisz van rá számtalan helytálló példa, az ajtók/ablakok fel-nem-törése viszont már inkább a megvalósíthatatlan kategóriába tartozik.


Ide (is) olyan megoldások lennének szükségesek, melyek ugyan meg nem tudják fékezni a senkiházi, másoknak csak rosszat akaró, feltörésekre specializálódott, szervezett bűnöző csoportokat, de jócskán késleltetnék őket, míg a rendőrség, vagy egy őrző-védő cég emberei a riasztásra ki nem érnek (azt írják a témában jártasak erre, hogy ez körülbelül tíz-tizenkét perc). Azonban a kiírás nem a nyílászárókról szól, hanem, hogy: "milyen/mekkora ráhordatott földvastagság kell(ene) ahhoz, h. a betörőknek addig tartson az "ásás", míg a rendőrség kiér, hogy ne tudjanak bejutni, ne vigyenek el semmit bentről?"



2021. nov. 7. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Én ilyenekhez nem értek, de szerintem túlbonyolítod a semmit! 15 perc alatt nem lehet ember méretű lyukat kialakítani kézi ásóval olyan 1,5-2m mélyre. Ha csinál is, akkor hülye! Foghatná és feltörhetné inkább a zárat, ahogyan fogja is tenni!

Vízszigetelésre az agyag jut eszembe!

2021. nov. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, orbitális nagy hülyeség ez.

Szerinted aki beakar törni hozzád az majd ásni fog órákon keresztül? Mert annyi kelleni fog majd neki.

Egy normál családi házba sem úgy törnek be, hogy falat bontanak vagy a tetőn keresztül cserepet törnek.

A dombházadbak ugyan úgy lesz ajtaja meg ablaka ahol ugyan úgy betudnak hatolni mint egy átlagos házában.

Ilyen szinten nincs különbség a két építmény között.


Epíttes magadnak föld alatti bunkert oda biztosan nem jutnak be könnyen a senkiházi, másoknak csak rosszat akaró, feltörésekre specializálódott, szervezett bűnöző csoportok.

2021. nov. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy hogy mennyi idő kiásni a földet, nem ott fognak bemenni. Én 30-as téglából készült házban lakok, ebbe kb. max 2-3 perc alatt lehetne kéziszerszámokkal ütni akkor lukat, amin átférek. Hány ilyen hírt látsz, hogy így törtek be valahova? Egyet sem, nem véletlenül. A fal (födém) még hagyományos házak esetén sem a szűk keresztmetszet, nemhogy akkor, amikor PLUSSZBAN (merthogy az nem helyette van!) van rajta föld is. Ott az abalak, ajtó, 100 % hogy ott mennek be, akkor is ha egy deka föld nincs a födémre hordva.
2021. nov. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tisztességes építész nem fogja hagyni, hogy nyílászárók nélkül építs lakóházat, kellenek felülre a bevilágítók, akár akarod, akár nem - legfeljebb abban lehet kompromisszum, hogy a méretük miatt nem fér be rajta a betörő. Amire te gondolsz dombházként azt egyébként úgy képzeld el, mint egy kerttel egybenőtt zöldtető - nincs rajta 50 centiméter talajréteg, de akkor lehet, hogy sokat mondtam: 30-40 centi már bőven elég kisebb cserjéknek is, pár emberesebb kapavágással már a födémnél vagy. Betonból falvastagság 20-25 centiméter, téglából inkább 40-es ezt bőven megtartja, de ugye ezeknek a titka általában az, hogy baromi alacsony a belmagasság, belülről kicsi, összenyomott terek jellemzőek, így igazából nem lesz drága a végeredmény, mert légköbméterben kisebb házat terveznek.
2021. nov. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem egy jó pszichiáter kell neked a folyamatos betörési mániád kikezelésére.
2021. nov. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
90%
A múltkori, méteres vastagságú téglafal kérdést is tuti őkelme írta.
2021. nov. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem van ilyen lakatlan "lakásom"..az angol-aknát már kihagytam, csak bejárati ajtó van. A mennyezet 70 centi földet tart, de be van kalkulálva az eső áztatta súly is.


Bulizásra használtuk, nem hallattszott ki hang..a szellőzés két eternitcsövön működik csendes ventillátorokkal, ezek tolják(szívják)a friss ájert.


Azt tudom, felesleges beruházás volt.

2021. nov. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Igazán vehetnél már egy üres rakéta silót az usa-ban és költözz le.
2021. nov. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4 méteren túl a rendőrök kiérnek. Alatta a betörők érnek be.
2021. nov. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!