Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Utólagos erkély építés társash...

Utólagos erkély építés társasházra lehetséges?

Figyelt kérdés

Van egy lakásom egy régi tégla társasházban,Nincsenek erkélyek az egész tömbben.


Szerintetek lehetséges saját költségemre erkélyt építetnem a lakásomhoz?



2021. nov. 27. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Nem kapsz rá engedélyt!
2021. nov. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Kétlem. Elrontod a ház külső látványát.
2021. nov. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Van rá lehetőség, de műszakilag igazából megoldhatatlan.

A konzolos, kinyúló erkélyek egybe vannak öntve és vasalva a födémmel, így van egy jó nagy ellensúly, ellenlemez. Utólag ezt már nem lehet kialakítani, egy befúrt menetes szár nem bírja egy 1,2-1,5 méteres konzol nyomatékát.


Azt lehet csinálni, hogy a háztól függetlenül, lábakon áll egy erkély. Erre mondjuk akkor lehet esély, ha a többi lakó is igényli, és megcsináljátok minden szinten.


Engedélyt úgy lehet szerezni, ha az egész társasház támogatja, és születik olyan megoldás, ami műszakilag és esztétikailag is megfelelő, építési helyen belül van, belefér a beépítettségbe, stb. Szóval nem egyszerű de jogilag van rá lehetőség.

2021. nov. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Dehogy megoldhatatlan. Mitől? Födémbe befúrsz, portalanítod a lyukat, majd szitahüvely, abba vegyi dübel, majd abba legalább 12-es menetesszár. Sűrűn, 40-50cm-enként. Majd ezzel gerendát erősítesz a falra. Ugyanígy gerendát kell erősíteni függőlegesen e gerenda alatt több ponton (erkély hosszától függően). Ezt is tőcsavarokkal rögzíteni, itt már akár lehet átmenőt is használni. Majd a vízszintes gerendáról kell kilógatni gerendákat, aminek másik pontját átlóval kell alátámasztani, az átló másik fele a függőlegesen állított gerendákra esik, oda terhelsz rá. Így lehet megoldani, nem széles erkélyt, max. 1-1.2 méterest, de így meglehetne oldani, viszont nem kap rá engedélyt! Nem fog rá engedélyt kapni, nem hasra ütöttem, amikor ezt írtam, hanem tudom, mert van olyan ismerős, aki próbálkozott, elutasították!

[link]

2021. nov. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4. Szerinted társasházra engedélyeznének ilyet???

Egy magánházra minden további nélkül és még jól is mutat.

2021. nov. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem! Egy szóval nem mondtam, sőt pont azt írtam, hogy nem!
2021. nov. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!