Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb ember, aki kiköltözik falura egy város közelében, nem is falusias környezetet szeretne maga köré?

Figyelt kérdés
A legtöbb kiköltöző miért mini kertet vesz és az is ilyen díszkert lesz? Meg új parcellázású részeken vesznek házat, ahol a házak egymás nyakán vannak és mindenki magas betonkerítést épít? Ezért miért költöznek falura? Pont a csendes, tágas, kertészkedős kert és vidék miatt éri meg szerintem idejönni. Mert ezek a házak és kertek egyáltalán nem olcsók, ennyiért a városban is van, ilyen, max nem újépítésű, de az szerintem kisebb gond, mint a mindennapi utazás a városba. Az én falumban is minden évben új utcákat és lakóparkokat nyitnak és kezdem azt érezni, hogy tönkreteszik azt, amiért anno ideköltöztünk, a gyönyörű nyugodt falut. Amúgy nagyon szeretem a környéket. Az új parcellázású részeken miért nem normális méretű kerteket hoznak létre, mint egy faluban? Egy kicsi kerten kettő ház van, meg vannak társasházak is. Szerintem a falunak falusiasan is kéne nőnie. Meg ekkora mértékben szerintem nem kéne nőnie a lakosságnak és a lakóterületnek. De gondolom mindenki csak azt látja, hogy a lehető legtöbb pénzt kihozni egy földterületből, az mindegy, hogy élhetetlen lesz a település.

2021. nov. 30. 00:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%

"A legtöbb kiköltöző miért mini kertet vesz és az is ilyen díszkert lesz? Meg új parcellázású részeken vesznek házat, ahol a házak egymás nyakán vannak és mindenki magas betonkerítést épít?"

A legtöbb ilyennek nem a falusias környezet az igénye, hanem pont ez amit leírtál. Ha megtehetnék hogy a városban vegyék meg mindezt, közelébe nem mennének a falunak.

Csak a városban bizony többszörös áron van az építési telek. Ha szerinted nem, akkor rossz volt az összehasonlításod.


"Pont a csendes, tágas, kertészkedős kert és vidék miatt éri meg szerintem idejönni."

Mégis milyen csendes falusi környezetről van most szó? Arról, ahol hétvégén reggel a szomszéd fűkaszálására lehet ébredni? Arról, ahol még az évek óta ott dolgozó postást is háromezer decibellel megugatja az összes neveletlen kutya? Arról, ahol a fél utca szombati programja a flexelés vagy faaprítás?

2021. nov. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
71%

Jol latod a penz miatt epitenek ilyet nem is a kikoltozo hanem az epitkezesi vallalkozo dont.


Amugy az epitesi hatosagot kellene szamon kerni. Pl ha csak 10% os beepithetoseg lenne mar nem lenne olyan zsufoltsag erzete az embernek.


Amugy meg varosban minden dragabb es most amugy is iszonyu draga az ingaltalnhoz jutas.

2021. nov. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
28%

"Ezért miért költöznek falura?"

Például a kisebb népsűrűség miatt.


Pesten a belvárosban 2012-2019-ig kb. megkétésfélszereződött a népsűrűség, ami nem csak az utcai egymás sarkán taposűst jelenti, hanem a társasházak lakóinak szaporodását is.


Teljesen más úgy lakni, hogy 50-120 négyzetméterenként lakik 1 valaki (szomszédok áthallására értem), vagy a korábban 2 fő által lakott, 150 nm-es lakásokat megveszik valakik, kettéválasztják őket, és bérlőknek adják ki. Mert akkor máris a népsűrűség 12-15 nm/fő lesz, és még bulizni is fognak, akár 30-40 vendéggel alkalmanként, éjjelente.


Tehát nálunk pl. akkora helyen, mint az a telek, amiről beszéltél, régebben lakott mondjuk 180-190 ember, most pedig 500.

2021. nov. 30. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
39%

Meg a jobb levegő miatt. Meg hogy lehessen egy kis konyhakertjük és virágágyásuk.

Vagy a városi hősziget miatt. Nyaranta már 28 fok alá sem megy le az éjjeli hőmérséklet sokszor.

2021. nov. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
45%

"Az én falumban is minden évben új utcákat és lakóparkokat nyitnak és kezdem azt érezni, hogy tönkreteszik azt, amiért anno ideköltöztünk, a gyönyörű nyugodt falut."

Na, látod, a várossal is ez történik. Pár év alatt teljesen megváltozik az az arculat, amiért megvetted ott a lakást.

2021. nov. 30. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 mindentudó99 ***** válasza:
72%
Régen mértek ki hatalmas telkeket de a falu közepén akkor is kicsik voltak. Miért adnának nagyot ha háromba kehet darabolni és eladni több a bevétel. Másrészt aki nagy kertet akar vesz olyan házat aminek nagy a portája. A többség nem akar már kapálni. Ami nem baj
2021. nov. 30. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
70%

"Pont a csendes, tágas, kertészkedős kert és vidék miatt éri meg szerintem idejönni. "


Jól mondod, szerinted. Szerinte meg nem. A városban sokkal többe kerülnek a telkek, mi pl. 8 millióért vettünk egy zártkerti telket, amit átminősítettünk belteruletté egy kertvárosi részen. Ugyanekkora telek a városhoz közel 20-30 millió. És csak annyi a különbség, hogy nem 10 perc kocsival az út a városba

2021. nov. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
31%

Üdv a klubban kérdező, én városban lakom, direkt csendes környékre költöztünk, átmenő forgalom nem volt, de már az is teljesen elcsesződött, dugó (!) van előttünk a kertvárosi utcában.

Azt tudod tenni, hogy olyan faluba mész, ami egyáltalán nem vonzó az ilyen közegnek, pl. távolabb nagyvárostól, úgynevezett zsákfaluba.

2021. nov. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
33%

Nem azok a "hibásak" ebben, akik megveszik, mert erre van pénzük, igényük, hanem azok, akik nem szabályozzák.

És hogy miért veszik meg? Mert van egy romantikus elképzelésük, hogy jobb levegőn, csendesebb helyen lakjanak, ahol lehet több szoba a több gyereknek, meg garázs meg kutya, esetleg medence, trambulin, grillsütő... És mert gondolom, erre kapnak támogatást (ugye falusi, újépítésű...) De kertészkedni, pláne nagyobb gazdaságot nem akarnak, hiszen a legtöbb embernek elég a 8 órás munkája meg az ingázás, nyáron meg inkább elutazik locsolás és házőrzés helyett. Szóval a fűnyírás meg egy sövény vagy kipucolni az ereszből a faleveleket épp elég kihívás a városból falura költöző tősgyökeres városinak. De ettől még vágyhat a beton helyett zöldbe és nagyobb térre.

2021. nov. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
18%

Amikor parkot csinálnak a köpetnyi földterületükből, ami a házhoz tartozik, attól én is frászt kapok! Na dehát ez van, ez terjed mostanában és ez olyan ugyan, amiben én nem tudnék élni, pont úgy nem, mint ahogy lakásban sem, de ennyi, nem több, nem pikkelek rájuk, nem nézem le őket vagy ilyesmi, nem is érzem úgy, hogy "ezek aztán meg mit vannak itt, nem ide valók?". Nem zavarnak, pont nem érdekel hogy élnek. Minden ilyen gyorsan bővülő falu/kisváros úgy néz ki, hogy van a régi rész és ott olyan minden amilyen egy falu volt anno s ha van mellette egy új rész, ami úgy néz ki, mint a Lila Akác köz, akkor mi van? :) Tőlem nyomorogjanak vidéken! :D Én egy 4000 fős kisvárosban lakom, ami ma már nem is lehetne város ugyebár. Van 5 lakótömb, 4 emeletesek. Én azt sem értem! Szóval lakásban lakni egy 4000 fős kistelepülésen, na az hogy jön bárkinek is az eszébe? És épült két új lakótömb tavaly, amíg épült már eladták a lakásokat. Kell! DE hogy minek? 18km-rel arrébb a megyeszékhely, lakások ára egy fillérrel nem olcsóbb nálunk, mint A városban, akkor?

Arra számítani, hogy falun csönd, az tényleg nem megy! Nem azért, mert mindenki zörög, mert én is zörgök, este van csend, amikor megállsz, leülsz. Ha van kert (nem minipark), akkor hétvégén Te is pörögsz napközben, nem érsz rá hallgatni, hogy a másik zörög! Azért sincs csend, mert az a falu/kisváros, ami nem egy zsákfalu, nem a világvégén van, az fejlődik! Ha éppen van olyan szeglete, ahol csend van, az záros határidőn belül "elmúlik". 16-ban vettem egy zártkerti telket, 3000m2, pont elég. Az utcában senki nem volt, csak pincék, így max. itt-ott férfiemberek akik néha elmenekülnek otthonról egy kicsit, és röhögnek egymáson ki mekkora papucs! Szomszédom külföldi, egy évben 4-5 alkalommal jelent meg max. 1 hétre! 5 év alatt épült egy új ház, amiben ott is laknak, megvették az egyik nagyobb telket, amin termelnek, géppel. A hozzám közeli pincék szinte mindegyike gazdát cserélt, lakják, épült továbbá 3 új épület amit szerintem lakni fognak. Én voltam ott kvázi "egyedül" 5 évvel ezelőtt. Ha valaki zörgött, az tudtam kicsoda (én voltam). Most ha éppen "minden föld bevetve, minden nő rendbe" (ahogy Lovasi mondta) akkor is zaj van, mert nem vagyok egyedül. :) DE nem zavar! Hadd zörögjenek! Volt, hogy a szomszéd elnézést kért azért, mert tudta, hogy hozzám társaság jön, de neki meg füvet kellett nyírnia. Mondtam, hogy nyírjál, engem nem zavar, kit érdekel. Meg se hallom az a helyzet! Nem vagyok süket, csak nekem ez nem zavaró zaj! Ebben nőttem föl! 6000m2 volt a telkünk, a mellettünk lévő telkek is több 1000m2-esek voltak, mindenki zörgött a 90-es években is vidéken, már volt fűnyíró (házilag barkácsolt), kapálógép egyeseknél, szólt mindenkinél a rádió, gyerekzsivaj is volt mindig, mert hangosak voltunk, soha nem szólt ránk egy felnőtt sem, hogy halkuljunk el, bőgött a tehén, kukorékolt a kakas, ugatott a kutya. Autózaj... na az nem volt, és az az ami tud zavarni, nagyon!

2021. nov. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!